Z dużej chmury mały deszcz, czyli “huczne” otwarcie okrągłej kładki

W sobotę mieszkańcy po raz pierwszy przeszli po okrągłej kładce. Sama impreza jednak nie zachwyciła. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zapowiadana od dawna impreza wcale nie zachwyciła.

- Konstrukcja okrągłej kładki przypomina budowę pięknej kobiety – mówił podczas otwarcia prezydent Tadeusz Ferenc. – Że co? – słychać było skonsternowanych wypowiedzią słuchaczy. Niedługo po godz. 15, rozczarowani hucznie zapowiadaną na plakatach i ulotkach imprezą, mieszkańcy ruszyli do domów.

ZDJĘCIA Z OTWARCIA

Około 400 osób, które w sobotę o godz. 14 celowo, lub częściej przypadkiem zgromadziło się w rejonie al. Piłsudskiego, liczyło na wielkie widowisko. Wszakże już od dawna Ratusz zapowiadał wartą przybycia nań uroczystość otwarcia okrągłej budowli. – Miała być huczna impreza, a jedyny huk to jest z głośników – komentowali mieszkańcy. – A ta kładka, to wygląda jakby była niedokończona. Winda to surowy beton przykryty szkłem – mówili.

Szału nie było
Uroczystość rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Z głośników dał się słyszeć donośny głos narratora, któremu wtórowała muzyka rodem z filmów grozy. “Od wieków ruch jest piękny…” mówił męski głos, gdy pod kładkę nadjechały trzy jaguary. Wysiadły z nich trzy filigranowe dziewczynki, akrobatki z tria ETC Rzeszów, które na podwieszonych pod konstrukcją szarfach zaprezentowały układ. Niedługo później na kładkę wkroczyły modelki prezentujące kolekcję młodej rzeszowskiej projektantki. Nie wiadomo czy to energetyczna muzyka będąca tłem pokazu, widok pań, czy może najzwyczajniej w świecie przeszywające zimno sprawiło, że dwie osoby z licznie zgromadzonych przedstawicieli władz zaczęły klaskać w dłonie.

Tuż po pokazie głos zabrał prezydent Ferenc, który wyrecytował hymn pochwalny na cześć siebie i miasta oraz podzielił się z mieszkańcami swoim niezrozumiałym skojarzeniem dotyczącym konstrukcji budowli. Kilka słów na temat inwestycji dopowiedziały jeszcze Anna Kowalska, wicemarszałek województwa i Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wojewoda podkarpacki.

Gdy kładka została poświęcona, mieszkańcy dostąpili zaszczytu przecięcia oplatającej konstrukcję czerwonej wstęgi, której skrawek… mogli zabrać do domów. Kawałki wstążki lądowały jednak w koszach, na ulicy, rzadziej w kieszeniach płaszczy zgromadzonych. Po przecięciu nastąpiło uroczyste “przedeptanie” kładki, podczas którego oficjalni goście oraz mieszkańcy mogli przemaszerować po kładce pod prezydenckim przewodem. O godz. 15 ruch na al. Piłsudskiego powrócił. – I warto niby było na pół dnia zamykać ulicę i paraliżować ruch w mieście? – zastanawiali się wracający do domów mieszkańcy.

Katarzyna Szczyrek

do “Z dużej chmury mały deszcz, czyli “huczne” otwarcie okrągłej kładki”

 1. pniok rzeszowski

  Idac z okolic 3-go Maja w kierunku stacji kladka jest tylko klopotem utrudniajacym ruch pieszy. Otoz wole skierowac sie z ul Grunwaldzkiej przy WRN-ie do przejscia dla pieszych na ul Asnyka. Moge tez uzyc ulicy Okrzeji jako alternatywy idac z Rynku lub Kopernika. Przejde poprzez przejscie na Asnyka i wszedzie mam blisko. Poczawszy od Kasy biletowej na dworcu atobusowym i kolejowym, poczty lub kladki nad torami na osiedle 1000-lecia. Po jaka cholere mam sie ciagnac na kladke i z kladki oraz robic polokrag nad ulica a pozniej musze i tak uzywac ulicy Grunwaldzkiej i Grottgera aby zjawic sie dokladnie w tym samym miejscu gdzie latwiej mi przejsc przez jezdnie i zrobic te 100 metrow ulicy Asnyka. Po jaka cholere mam tracic sily i wachac spaliny z setek pojazdow przejedzajacych pod kladka ??? Malo tego jak przyjda przymrozki to na schodach i deskach kladki bedzie slizgawica i moge se gnaty polamac.
  Ferenc niech se te kladke wsadzi do swojej dupnej dziury !!
  Sram na takiego gospodarza ktory trwoni miliony z kasy miasta aby pokazac swoja glupote !!

 2. mamnick

  Ja się pytam GDZIE BYŁO ZOMO????????

 3. Mariusz

  Bardzo ładny projekt i wykonanie brawo Panie Prezydeńcie

 4. Mieszkaniec

  Czemu dziewczynka podająca nożyczki nie jest w stroju rzeszowskim?
  Czy nikt w tym mieście nie dba o tradycję?

 5. Ojo

  Leśne ludki z ratusza na emerytury, bo oni już nic nie wymyślą…………..

 6. yamalo

  Obawiam sie czy , aby nasza kładka z dziurą nie jest takim Misiem?

 7. yamalo

  „Czy wiecie po co jest ten Miś ..otóż ten Miś jest po to…..”
  pamiętacie po co był Miś?

 8. Antoni Kosiba

  Kiedy otwarto Galerię Rzeszów, byłem pod wrażeniem rozmachu tej budowli (z zewnątrz i od wewnątrz).
  Niestety, po dwóch wizytach w niniejszej galerii moje zauroczenie rozwiało się jak dym ze skręta ćpuna.

  Kładka natomiast przestała mnie fascynować już po 0 (zero) wizytach. Nikt nie zmusi mnie, żeby nadłożyć 4-krotnie drogi i wspinać się po tym architektonicznym monstrum, jeżeli będę chciał się pieszo przedostać do PKP, to wybiorę normalne przejście koło banku xxxx, ewentualnie to koło W.C.

  Przy okazji chciałem nadmienić, że galerie handlowe powstają za prywatne pieniądze, tymczasem 12 mln na kładkę zostało wyssane z pieniędzy podatników.

  Pozdrawiam.

 9. lex

  Czy jest w Polsce, państwie ponoć neutralnym światopoglądowo, coś, co nie zostało jeszcze poświęcone? Prywatni inwestorzy moga sobie zamawiać poświęcenia do woli, no ale ci, co chcą zaistnieć się w cieniu biskupa i reprezentują struktury panstwa niech sobie za to płacą z własnej kieszeni

 10. ROMAN

  no ; ekipa się sprawdziła kładka- piękna jak „Ewa” gotowa – to teraz specjaliści sru za granicę budować kolejne kładki- ronda
  - na początek do Canady- wzywają specjalistów do przyjazdu- no to cały ratusz do wyjazdu nie ?

 11. justyna

  Jak ktoś się spieszy na dworzec to idzie, nie musi czekać na światło. Tylko, że te budynki zaraz obok Europy mogli by wyremontować bo trochę psują widok. Chociaż jakby mieli jakiś kolor „strzelić” to może lepiej niech tak zostanie.

 12. Mieszkaniec

  A piesi jak przechodzili, to teraz przebiegają ulicą.
  Nie wiem czy ta AUREOLA poprawiła bezpieczeństwo.

 13. Kasprzak

  Nie ma co narzekać, mnóstwo ludzi z niej korzysta…

 14. drogowiec

  powinni zainstalować licznik przejść i okazałoby się czy jest to potrzebna inwestycja!

 15. lolo

  ferenc ,won na emeryture

 16. inzynier

  Ale AUREOLA jest i bedzie

 17. lol

  wielkie wydarzenie 21 wieku i ludzie ktorzy nie maja co robic,ktorych zycie jest nudne oczywiscie tym sie zadowola

 18. Grzesiek P.

  WIEŚ SIĘ BAWI !!!

 19. Antyzgrzyt

  To jak okrągly stół 21 wieku….!!!

 20. wujal

  Otwarcie kładki w stylu PSL.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.