Z Jarosławia do „Piwnicy pod Baranami”

JAROSŁAW, KRAKÓW. 24-latka z jarosławskiego Klubu Garnizonowego zaśpiewała w „Piwnicy pod Baranami”

Katarzyna Kuraś w listopadzie wyśpiewała Grand Prix na II. Przeglądzie Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim. Poza nagrodą pieniężną młoda artystka otrzymała niezwykłe wyróżnienie: zaśpiewała w samej „Piwnicy pod Baranami”.
Śpiewa od zawsze, ale z jarosławskim Klubem Garnizonowym związana jest od dwóch lat. Ten krótki czas wystarczył jednak, by osiągnęła znaczące sukcesy. W zeszłym roku została laureatką VI. Przeglądu Piosenki Wojskowej w Zegrzu, w listopadzie tego roku zdecydowała się na występ w mińskim przeglądzie. Jak zdradziła nam wówczas osoba z bliskiego otoczenia artystki, namówił ja do tego mąż, Marcin, który wspomniał, że …przydałyby się zimowe opony do auta. Od wzmianki o tych właśnie oponach rozpoczął się występ Kasi w „Piwnicy pod Baranami”.- Przed Państwem Katarzyna Kuraś, zwyciężczyni Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego, która oprócz nagrody pieniężnej otrzymała zaszczyt występu przed piwniczną publicznością – zapowiedział Leszek Wójtowicz prowadzący imprezę. Młoda artystka z humorem dokończyła:- Całość nagrody pieniężnej została przeznaczona na zakup opon zimowych, dzięki którym udało się dzisiaj dostąpić tego zaszczytu – wzbudzając od razu sympatię zgromadzonej licznie publiczności. Nie zawiodła słuchaczy i wspaniale zaśpiewała „Matkę Boską Częstochowską” (muz. Zbigniew Raj, sł. Jan Lechoń) i „Oj, szalona” (muz. Seb Bernatowicz, sł. Wiesław Siekierski). Najlepiej o tym świadczą długo niemilknące brawa i wywoływanie Kasi na scenę.

Występ młodej artystki docenili też artyści „Piwnicy pod Baranami”, poza gratulacjami dostała od nich także zaproszenie do kolejnych występów.

Na co dzień Kasia studiuje w Rzeszowie i nadal jeszcze śpiewa w jarosławskim KG. Jeśli jednak dowództwo nie zmieni zdania co do planowanej likwidacji klubu, artystyczny los młodej utalentowanej studentki będzie niepewny.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments