Z okazji święta teatru

Archiwum

RZESZÓW. 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji na Starym Cmentarzu odsłonięta zostanie wmurowana w cmentarny mur tablica, upamiętniająca wieloletnich pracowników “Siemaszki”. Wieczorem w teatralnym foyer odbędzie się wernisaż fotografii Leszka Mądzika.

W południe na Starym Cmentarzu przy ulicy Targowej nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej Mieczysława Bułasia i Tadeusza Nowaka – wieloletnich brygadierów rzeszowskiej sceny. Byli oni jednymi z pierwszych pracowników Teatru, których w roku 1945 do pracy przyjmowała sama Wanda Siemaszkowa. Współpracowali przy tworzeniu kilkuset z ponad pięciuset premier, jakie do tej pory zrealizowano w Teatrze im. W. Siemaszkowej.

Tadeusz Nowak od 1945 roku pracował nieprzerwanie przez blisko czterdzieści lat – 1 stycznia 1984 r. przeszedł na emeryturę. Podobnie Mieczysław Bułaś, który pracę w Teatrze rozpoczął 1 stycznia 1945 r., a na emeryturę przeszedł 1 stycznia 1983 roku.

O godz. 18 w foyer teatru odbędzie się wernisaż fotografii Leszka Mądzika. Towarzyszyć mu będzie pokaz filmu “Leszek Mądzik – teatr alternatywny” oraz autorskie spotkanie z artystą.
hk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.