Wpadł pod pociąg i… przeżył

Akcja ratunkowa. Fot. PSP Dębica

DĘBICA. 25- letni mężczyzna leżał na torach, został najechany przez lokomotywę. Ze zderzenia wyszedł żywy.

Całe zdarzenie miało miejsce dziś nad ranem na torach w Pustkowie (gmina Dębica). Według relacji świadków 25- latek wyszedł na tory kolejowe na trasie Dębica – Mielec położył się i czekał aż przejedzie go nadjeżdżający pociąg. Maszynista jadący lokomotywą zauważył człowieka na torach i zaczął hamować. Na tyle skutecznie, że przejechany 25-latek wyszedł ze spotkania z pociągiem żywy. Lokomotywa przeciągnęła go pod sobą kilkadziesiąt metrów, na szczęście mężczyzna nie położył na torach kończyn, tylko leżał wzdłuż szyn.

Aby wyciągnąć mężczyznę strażacy pracowali prawie 30 minut musieli m. in. zastosować podkop i pociąć elementy torów. 25- latek był przytomny, i nie stracił w wypadku kończyn. Podczas akcji ratunkowej miał kontakt ze strażakami. Po wyciągnięciu go spod lokomotywy połamany, poobijany, ale przytomny został przewieziony do szpitala.

Nie wiadomo co było przyczyną zdarzenia. Z relacji świadków wynika, że maszyniści nie żałowali klaksonu, gdy zobaczyli mężczyznę na torach. Najprawdopodobniej 25 – latek zasnął na torach. Pytanie tylko, co nim kierowało, że się na nich znalazł?

ArtG

do “Wpadł pod pociąg i… przeżył”

  1. rysiek

    ale jaja !! :o:

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.