Z Przemyśla do Warszawy pojedziemy aż 10, 5 godziny

PRZEMYŚL. Na początku września rozpocznie się modernizacja linii kolejowej Kraków-Rzeszów.

Planujesz na początku września wyjazd pociągiem z Przemyśla do Warszawy? Przygotuj się na ponad 10 godzinną podróż. Powód: intensywna modernizacja linii kolejowej na odcinku Kraków-Rzeszów.

Jeszcze do końca sierpnia z Przemyśla do Warszawy dojedziemy w 7,5 godziny, ale już w dniach od 1 do 7 września podróż potrwa o 3 godziny dłużej. Pociąg TLK będzie jechał tak długo, bo z powodu prac modernizacyjnych częściowo zmieni się organizacja ruchu pociągów PKP Intercity.

Pociągi TLK z Warszawy do Przemyśla pojadą w skróconej relacji do stacji Rzeszów Główny, gdzie podróżnych czeka przesiadka. Następnie drogą okrężną przez Radom i Kielce lub Zawiercie z pominięciem stacji w miejscowości Tunel i Miechów, udadzą się do stolicy. Czas przejazdu z Przemyśla do Warszawy wyniesie 10 godzin i 30 minut.

– Zmiany dotyczą wszystkich przewoźników kursujących na remontowanych trasach – podkreśla Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. – Od 1 września musimy dostosować trasy swoich pociągów do prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP PLK. Prosimy pasażerów, aby w dniach poprzedzających remonty oraz w czasie ich trwania szczególnie uważnie śledzili i sprawdzali rozkład jazdy.

Aktualne informacje dotyczące organizacji ruchu pociągów znajdują się na stronie www.intercity.pl. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych) lub w punktach informacyjnych PKP Intercity.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments