Z Przemyślem w tle

PRZEMYŚL. Ksiażka o przygodach i o życiu.
Ryszard Hop to mieszkaniec Jasienicy, autor powieści: „Nieznany uczeń Jezusa”, „Zaplątane anioły”; zbiorów opowiadań i scenariuszy filmowych. Teraz napisał książkę „Złote jabłka Kaina”, określaną jako prowokacyjną i współczesną powieść grozy której akcja toczy się w Przemyślu i Bieszczadach.

– W mojej książce tytułowym bohaterem jest przedsiębiorca, który nie waha się przed popełnieniem zbrodni, aby piąć się wyżej po drabinie sukces – mówi Ryszard Hop, autor publikacji.

Skąd pomysł na to, by umieścić akcję w Przemyślu? – To jedno z najpiękniejszych miast w Polsce – twierdzi. – Pomyślałem więc, że warto je opisać, przybliżyć tym, którzy nic o nim nie wiedzą.

„Złote jabłka Kaina” – alegoryczna, prowokacyjna, współczesna powieść grozy. To studium jednego z najbardziej niweczących uczuć: strachu przed niespełnieniem się naszych pragnień. Tytułowym Kainem jest bogaty przedsiębiorca Albert Storczyński, który nie waha się przed popełnianiem zbrodni, aby tylko piąć się wyżej po drabinie sukcesu. W panoramie jednego z najpiękniejszych polskich miast – Przemyśla i pośród urzekającej przyrody Bieszczadów możemy obserwować duchowe zmagania, które jako areny potrzebują ludzkiego serca

ds

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments