Z Rzeszowa polecimy do Paryża i Rzymu

Anna Rusajczyk (z lewej), rzeczniczka prasowa Eurolot, Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolot i Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, zgodnie stwierdzili, że nowe połączenia do Paryża i Rzymu są bardzo potrzebne, bo w tych miastach zamieszkuje duża grupa emigrantów z Polski południowo-wschodniej. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Tylko trzy godziny lotu i już będziemy w stolicach Francji i Włoch.

Od 3 września Eurolot uruchomi dwa nowe połączenia: z Rzeszowa do Paryża (lotnisko Beauvais) oraz do Rzymu (Fiumicino). Rezerwacji biletów można dokonywać już od czwartku (9 bm.). Bilety od 199 zł w jedną stronę.

Rejsy z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do tych dwóch miast będą się odbywać dwa razy w tygodniu. Do stolicy Francji polecimy we wtorki o godzinie 7.15 oraz soboty o godz. 7, a do stolicy Włoch – we wtorki o godz. 14.20 i w soboty o godz. 14.05. Z paryskiego portu Beauvais Eurolot zabierze lecących do Rzeszowa o godz. 10.50 (we wtorki) lub 10.35 (w soboty), zaś z rzymskiego Fiumicino o godz. 18 (we wtorki) lub 17.45 (w soboty). Na obu trasach lot potrwa trzy godziny.

– Jest to dla nas wspaniała i niezmiernie ważna wiadomość, bowiem od dawna pracowaliśmy nad tym, aby Rzeszów był bezpośrednio połączony z europejskimi stolicami – Paryżem i Rzymem. Jestem bardzo zadowolony z rozmów z Eurolotem i decyzji przewoźnika o zagospodarowaniu tych tras – podkreślił Stanisław Nowak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Nowe kierunki obsługiwać będą nowoczesne samoloty Bombardier Q400 NextGen. Samoloty są szybkie, ciche i wygodne, nawet na dłuższych trasach. Pasażerowie mogą się spodziewać wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny. 32-metrowy Bombardier zabierze na pokład 78 podróżnych.

Mariusz Andres

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KrzysiekŁukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysiek
Gość
Krzysiek

Tylko godzina jazdy rzeszowskim MPK i już będziemy we wnętrzu terminala na Jasionce..
Zróbcie w końcu normalną komunikację między dworcem a lotniskiem..

Łukasz
Gość
Łukasz

Port Lotniczy „Rzeszów – Jasionka” – tak poprawnie pisze się nazwę podkarpackiego lotniska komunikacyjnego.