Z szansami na komplet punktów

Fot. Łukasz Solski

KOSZYKÓWKA. I LIGA MĘŻCZYZN. Mecz o 4 punkty w Przemyślu.

Podkarpackie zespoły będą faworytami swoich spotkań w ramach 20. serii spotkań. Beniaminki z Przemyśla i Krosna zagrają przed własną publicznością. NETO Sokół w Inowrocławiu rozpocznie wyjazdowy maraton.

Zarówno dla Polonii, jak i PC Siden Toruń sobotnia potyczka w Przemyślu będzie bardzo ważna w kontekście walki o czołową ósemkę. “Niedźwiadki” będą się chciały w sobotę zrewanżować za wysoką porażkę w Toruniu (74:94), a przy okazji wygrać po raz 9. z rzędu przed własną publicznością. – To dla nas mecz o 4 punkty. Wiem, że Toruń miał ostatnio kłopoty kadrowe, ale do nas przyjedzie prawdopodobnie w najsilniejszym składzie.– mówi szkoleniowiec Polonii, Maciej Milan.

Chrapkę na dwa punkty ma także krośnieński MOSiR. – Znicz to zespół z naszej półki. Potrzebujemy jeszcze 2-3 tygodni, aby zespół się zgrał. Wygląda to coraz lepiej, ale potrzebujemy jeszcze trochę czasu – informuje trener MOSiR-u, Dusan Radovic. W pierwszym meczu obu drużyn Znicz wygrał 65:56.

Wyjazdowa seria Sokoła

Lider z Łańcuta zagra w Inowrocławiu z zajmującym przedostatnie miejsce Sportino Inowrocław. Dla podopiecznych Dariusza Kaszowskiego będzie to pierwszy z czterech wyjazdowych spotkań. Sokół do własnej hali wróci dopiero 3 marca. – Chcemy z wyjazdów przywieźć jak najwięcej punktów i być po rundzie zasadniczej jak najwyżej w tabeli – najlepiej utrzymać pozycję lidera – mówi środkowy Sokoła, Marcel Wilczek. W pierwszym meczu Sokół pokonał Sportino 65:46.

BUDIMPEX POLONIA – PC Toruń
sobota, godz. 17
SPORTINO – NETO SOKÓŁ
sobota, godz. 18
MOSiR Krosno – ZNICZ Pruszków
niedziela, godz. 18

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments