Za 9,5 mln zł rozbudowywany jest zakład karny

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

RZESZÓW. Obecnie Zakład Karny Rzeszów Załęże mieści 1002 więźniów. Ma się to jednak zmienić, bo trwa rozbudowa o nowy pawilon, który pomieści 258 osadzonych. Skąd taka inwestycja?

– Od 2017 roku Polska będzie zobowiązana do przyjęcia obywateli Polski odbywających kary pozbawienia wolności w krajach członkowskich Unii Europejskiej – wyjaśnia oficer prasowy mjr Norbert Gaweł. – Przewiduje się, że najwięcej osób zostanie przekazanych do Polskich więzień w latach 2017 – 18 (po ok. 5.5 – 6 tys. rocznie). Obrazowo można powiedzieć, że co tydzień lądował będzie w Polsce samolot z 110 – 120 więźniami. Mając na celu uniknięcie drastycznego przeludnienia więzień, podjęto decyzję o budowie nowych pawilonów więziennych – dodaje.

Poza rzeszowską inwestycją, nowe obiekty powstaną jeszcze w Hajnówce i w Grudziądzu. Nowy pawilon w Rzeszowie ma zostać zbudowany do końca 2015 r. Jak zapewnia Gaweł, rok później będzie wyposażany w odpowiednie sprzęty i urządzenia. Więźniowie trafią tam w 2017 roku. Warunki odbywania kary pozbawienia wolności w nowym budynku nie będą różniły się od warunków bytowych w ,,starych” pawilonach.

bsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments