Za jazdę “po pijaku” będziesz mógł stracić auto!

Fot. Archiwum

PODKARPACIE, KRAJ. Solidarna Polska chce zaostrzenia sankcji stosowanych wobec pijanych kierowców.

Konfiskata samochodu i upublicznienie wizerunku kierowcy, który prowadził samochód na tzw. podwójnym gazie – takich zmian w systemie prawnym chce Solidarna Polska. Projekt ustawy został już przygotowany. Zagrożeni powinni czuć się kierowcy, którzy siadają za kierownicą mając ponad promil alkoholu we krwi.

W ostatni dzień października Solidarna Polska rozpoczęła kompanię “STOP pijanym kierowcom”. – Z roku na rok rośnie liczba pijanych kierowców, a w raz z nimi powiększą się grono ofiar ginących na drogach. Trzeba wreszcie coś z tym zrobić! – uważają posłowie SP.

Ich zdaniem podjęcie takich kroków w przyszłości zaowocuje poprawą bezpieczeństwa na polskich drogach. – Jedna grupa nieodpowiedzialnych ludzi nie może narażać zwykłych kierowców na utratę zdrowia i życia, a w wypadkach spowodowanych przez pijaków giną całe rodziny – podkreśla Patryk Jaki z Solidarnej Polski. – Niestety obserwujemy społeczne przyzwolenie dla wsiadania “po kieliszku” za kierownicę. Statystyki wskazują, że rocznie zatrzymuje się w Polsce ok. 80 tysięcy pijanych kierowców – dodaje.

Przepadek pojazdu lub jego równowartości
Co, jeśli auto komuś pożyczymy i osoba ta wsiądzie do niego po “kilku głębszych”? Wówczas , jeśli nie będzie można orzec o przepadku pojazdu, to sąd podejmie decyzję o tym, aby pijany kierowca zapłacił kwotę w wysokości równowartości pojazdu.

Posłowie Solidarnej Polski zapowiadają, że jeszcze w tym miesiącu złożą w Sejmie projekt.

Ewelina Nawrot

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
olek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olek
Gość
olek

pajace z solidarnej polski powinni wreszcie wyleciec z sejmu, przeciez to odpadki po PO.PALIKOT BYL WIELKI ,ODSZEDL Z PO a co za tym idzie oddal legitymacje poselską ,zalozyl partie i wszedl do sejmu ze swoimi posłami odpady pisiorowskie zawracają dupe i tylko knują jak uwalic polaka.Jak sam bedzie jechaltaki pisior czy z solidarnej naj***ny to i tak mu nic nie zrobią, a kowalskiego zamkna i auto zabiorą.