Za LPG u nas zapłacisz najmniej

Gaz jest u nas najtańszy głównie ze względu na wysoką konkurencję. Zagęszczenie sieci stacji jest na Podkarpaciu dość duże w porównaniu z innymi województwami. Na cenę gazu ma również wpływ jakość, ale także odległość od terminalu przeładunkowego, ponieważ transport jest drogi - twierdzi Ryszard Paulo. ekspert paliwowy z Polskiej Organizacji Gazu Płynnego. Fot. Wojciech Piątkowski

PODKARPACIE. Nasz region wypadł najgorzej w skali kraju jeśli chodzi o cenę oleju napędowego, ale za to za LPG u nas zapłacisz najmniej.

Podróżując po Polsce można wiele zobaczyć, również to, jak zmieniają się ceny paliw w różnych regionach. Pod względem ceny gazu Podkarpacie zdecydowanie wygrywa. Średnio to 2,67 zł. Bijemy tym Zachodniopomorskie o 20 groszy.

Po fali doniesień o spadających cenach, ludzie spodziewają się spadku do 5 zł, jeśli chodzi o benzynę. Na taką obniżkę jednak nie ma co liczyć. Ceny powoli spadają, ale te obniżki mogą się wkrótce zakończyć, bo ludzie decydują się mniej jeździć. W naszym województwie za bezołowiową 95 zapłacimy 5,68 zł. Tylko 4 groszy brakuje, by przebić Szczecin, gdzie jest ona najdroższa. W przypadku bezołowiowej 98 zapłacimy za litr 5,90 zł.

To 30 gr więcej niż we Wrocławiu. Tam paliwo można kupić najtaniej. Najdrożej jest w Olsztynie. Cena za litr to nawet 6 zł. Niestety najgorzej wypadliśmy jeśli chodzi o cenę oleju napędowego. Wysoką marże trzyma Orlen, który jest jedynym dostawcą i to on głównie odpowiada za to, ile płacimy.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments