Za odśnieżanie auta też można dostać mandat

Fot. Archiwum

RZESZÓW, PODKARPACIE. Jak nakazuje art. 66. ust.1 i 5 ustawy prawo o ruchu drogowym,  kierowcy muszą usunąć z szyb, lusterka, świateł oraz tablic rejestracyjnych śnieg i lód.

Nie można też zapomnieć o grubej warstwie śniegu na dachu samochodu. Trzeba jednak mieć się na baczności, bo i za to można dostać mandat. Absurd? Nie pierwszy w naszym prawie. Trzeba pamiętać, że podczas odśnieżania pojazdu z włączonym silnikiem możemy dostać grzywnę w wysokości 100 zł. Wszystko dlatego, że kierującego obowiązuje zakaz pozostawienia pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym.

Można też dostać 300 zł grzywny za używanie pojazdu na obszarze zabudowanym, które wiąże się z nadmierną emisją spalin lub nadmiernym hałasem, czyli w sytuacji, kiedy rozgrzewa się auto dłużej, niż jest to potrzebne, by uruchomić pojazd.

Jeżeli w ostateczności kierowca odmówi przyjęcia mandatu, może zostać sporządzony wniosek o ukaranie, a za to grozi kara grzywny do 3 tys. zł. Czy zapłacimy za odśnieżanie samochodu, zależy od tego, czy trafimy wówczas na policjanta. Jak już trafimy, to może nam się też upiec, jeżeli funkcjonariusz będzie na tyle wyrozumiały i zrozumie, że grzejemy samochód, bo np. w środku siedzi małe dziecko, albo jest to konieczne, do usunięcia lodu z szyb.

bsz

do “Za odśnieżanie auta też można dostać mandat”

 1. pitu-pitu

  Kochanieńki – trzeba ratować budżet, trzeba dać pieniążki, żeby Władza miała czym dzielić i zyskiwać wdzięczność obdarowanego społeczeństwa!
  Janusz Korwin Mikke twierdzi, że Adolf H. okupując i łupiąc Polskę ustanowił jeden podatek, od wynagrodzeń i to w wysokości 6 procent!
  Jeżeli to prawda, to może w tym czasie jeden procent więcej ważył?

 2. grajcar

  Granice debilizmu i pazerności plus lekceważenie społeczeństwa przekroczone zostały wielokrotnie, o czym tu dyskutować?
  3 miliony obywateli / prawie 10 procent populacji / ma zapłacić zbójowi Rostowskiemu po 500 złotych!
  Władza jak mówi, że zabierze – to zabierze,a jak mówi, że da – to mówi…….

 3. Jan

  Panie i Panowie, a czy znacie kogoś kto dostał mandat za włączony silnik podczas odśnieżania? Tam jest napisane o pozostawieniu pojazdu z włączonym silnikiem, odśnieżając go, wcale go nie pozostawiamy, więc po co bić pianę?
  Co do jazdy autem nieodśnieżonym to powinni jeszcze mandat podnieść, bo auto to nie czołg żeby patrzeć przez wyskrobaną dziurkę na przedniej szybie, a ulice to nie poligon żeby tym „czołgiem” jeździć. Później wyjedzie jeden z drugą z podporządkowanej prosto przed Twoją maskę i przypomnisz sobie ten artykuł, a on/ona powie że nic nie widział i że to wina zimy bo szyby zasypało.

 4. stach

  Niech te wszystkie przepisy szlak trafi!!!!!

 5. VV

  pieprze to! pieprze idiotyczne przepisy i idiotow co je wymyslaja. kazde auto po np. mroznej nocy potrzebuje odwiednia ilosc czasu na rozgrzanie silnika. w przeciwnym razie istnieje ryzyko powaznej usterki motoru samochodu. benzyniaki potzrebuja troche mniej czasu, ropniaki nieco wiecej ale zawsze to jest kilka minut. to niby jak? najpierw odsniezyc a potem rozgrzewac czy odwrotnie bo wychodzi na to, ze rownoczesnie nie mozna tych dwoch czynnosci wykonac. polski idiotyzm siega zenitu. a wy mieszkancy (Franciszek) zastanowcie sie co za debilizmy wypisujecie. bo wypisujecie ale smrod z waszych aut jest najbardziej smierdzacym smrodem, co nietrudno wydedukowac z tej obslinoinej pisaniny. Franciszku.. cmoknij mnie. .. wiesz gdzie..

 6. sebastian

  niedługo za posiadanie samochodu będzie mandat

 7. ROMAN

  przypomnę tylko te nazwiska; H.Kołłątaj-St.Staszic-Scypion Piattolli – to oni w 1791 roku mieli głowy na swoim miejscu i szare komórki funkcjonowały im poprawnie-wygrana pod Zieleńcami nic nie dała- z uwagi jak zwykle na dysproporcję sił i targowicę – i to co mamy to mamy od tamtego czasu czyli ; 222 lata – ile to pokoleń- zostali w martwym punkcie czy zrobili krok do przodu – czy teraz my stoimy – czy idziemy naprzód ?

 8. Franciszek

  My mieszkańcy ,my sąsiedzi smrodu z twojego samochodu nie musimy wąchać ani nim dokarmiać się bo tobie baranie tak się podoba. Parkujesz dupą do budynku mieszkalnego i masz jeszcze pretensje do całego świata.Rurę możesz wystawić w łóżku.

 9. wybuchowy joe

  codzien zastraszani, cos grozi za to i za tamto,manipulowanie i szykanowanie zeby tylko wkurwic i tak juz upodlonych Polakow. Smutna to norma i jeszcze smutniejsze ze wolimy siedziec w domu i narzekac zamiast zebrac sie wszyscy i ruszyc na Warszawe.

  • polaki parobki

   Polaki parobki -a jak parobka utrzymać przy pracy jak nie ciągłym straszeniem to nie tamto nie , tylko czekać jak zaczną nas chłostać , bo nie będziemy mieli już czym zapłacić,

   LUDU POLAN POWSTAŃ Z KOLAN BO JUŻ NADSZEDŁ CZAS

  • Julek

   Codziennie coraz gorzej się dzieje.cierpią najbiedniejsi a głupi rząd Tuska się śmieje.masz racje. Trzeba pójść na Warszawę i zrobić tam porządek !

 10. Ambroży

  Najlepszym komentarzem do tego artykułu niech będzie niedawna buńczuczna wypowiedź posła Stefana Niesiołowskiego : PLATFORMA na radarach nie straci popularności!!
  I tutaj trzeba pogratulować dobrego samopoczucia otumanionemu przez media mętnego nurtu Narodowi.
  I niech nikogo nie dziwi że to pozornie nie na temat , wszak chodzi i w tym wypadku o skarbonę Rostowskiego i udręczenie do reszty ludzi odważających się wyjść jeszcze z domu!.

 11. asdf

  PO….ny naród .PO…ny rząd

 12. klient “Społem”

  A tam pieprzenie w bambus.
  A jak ja zdecyduje ze dopiero uruchomie pojazd jak snieg stopnieje to kto mi moze zabronic aby auto stalo w sniegu ?
  Spadac durnie !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.