Za odśnieżanie auta też można dostać mandat

Fot. Archiwum

RZESZÓW, PODKARPACIE. Jak nakazuje art. 66. ust.1 i 5 ustawy prawo o ruchu drogowym,  kierowcy muszą usunąć z szyb, lusterka, świateł oraz tablic rejestracyjnych śnieg i lód.

Nie można też zapomnieć o grubej warstwie śniegu na dachu samochodu. Trzeba jednak mieć się na baczności, bo i za to można dostać mandat. Absurd? Nie pierwszy w naszym prawie. Trzeba pamiętać, że podczas odśnieżania pojazdu z włączonym silnikiem możemy dostać grzywnę w wysokości 100 zł. Wszystko dlatego, że kierującego obowiązuje zakaz pozostawienia pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym.

Można też dostać 300 zł grzywny za używanie pojazdu na obszarze zabudowanym, które wiąże się z nadmierną emisją spalin lub nadmiernym hałasem, czyli w sytuacji, kiedy rozgrzewa się auto dłużej, niż jest to potrzebne, by uruchomić pojazd.

Jeżeli w ostateczności kierowca odmówi przyjęcia mandatu, może zostać sporządzony wniosek o ukaranie, a za to grozi kara grzywny do 3 tys. zł. Czy zapłacimy za odśnieżanie samochodu, zależy od tego, czy trafimy wówczas na policjanta. Jak już trafimy, to może nam się też upiec, jeżeli funkcjonariusz będzie na tyle wyrozumiały i zrozumie, że grzejemy samochód, bo np. w środku siedzi małe dziecko, albo jest to konieczne, do usunięcia lodu z szyb.

bsz

14
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pitu-pitugrajcarJanstachJulek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pitu-pitu
Gość
pitu-pitu

Kochanieńki – trzeba ratować budżet, trzeba dać pieniążki, żeby Władza miała czym dzielić i zyskiwać wdzięczność obdarowanego społeczeństwa!
Janusz Korwin Mikke twierdzi, że Adolf H. okupując i łupiąc Polskę ustanowił jeden podatek, od wynagrodzeń i to w wysokości 6 procent!
Jeżeli to prawda, to może w tym czasie jeden procent więcej ważył?

grajcar
Gość
grajcar

Granice debilizmu i pazerności plus lekceważenie społeczeństwa przekroczone zostały wielokrotnie, o czym tu dyskutować?
3 miliony obywateli / prawie 10 procent populacji / ma zapłacić zbójowi Rostowskiemu po 500 złotych!
Władza jak mówi, że zabierze – to zabierze,a jak mówi, że da – to mówi…….

Jan
Gość
Jan

Panie i Panowie, a czy znacie kogoś kto dostał mandat za włączony silnik podczas odśnieżania? Tam jest napisane o pozostawieniu pojazdu z włączonym silnikiem, odśnieżając go, wcale go nie pozostawiamy, więc po co bić pianę?
Co do jazdy autem nieodśnieżonym to powinni jeszcze mandat podnieść, bo auto to nie czołg żeby patrzeć przez wyskrobaną dziurkę na przedniej szybie, a ulice to nie poligon żeby tym „czołgiem” jeździć. Później wyjedzie jeden z drugą z podporządkowanej prosto przed Twoją maskę i przypomnisz sobie ten artykuł, a on/ona powie że nic nie widział i że to wina zimy bo szyby zasypało.

stach
Gość
stach

Niech te wszystkie przepisy szlak trafi!!!!!

VV
Gość
VV

pieprze to! pieprze idiotyczne przepisy i idiotow co je wymyslaja. kazde auto po np. mroznej nocy potrzebuje odwiednia ilosc czasu na rozgrzanie silnika. w przeciwnym razie istnieje ryzyko powaznej usterki motoru samochodu. benzyniaki potzrebuja troche mniej czasu, ropniaki nieco wiecej ale zawsze to jest kilka minut. to niby jak? najpierw odsniezyc a potem rozgrzewac czy odwrotnie bo wychodzi na to, ze rownoczesnie nie mozna tych dwoch czynnosci wykonac. polski idiotyzm siega zenitu. a wy mieszkancy (Franciszek) zastanowcie sie co za debilizmy wypisujecie. bo wypisujecie ale smrod z waszych aut jest najbardziej smierdzacym smrodem, co nietrudno wydedukowac z tej obslinoinej pisaniny.… Czytaj więcej »

sebastian
Gość
sebastian

niedługo za posiadanie samochodu będzie mandat

ROMAN
Gość
ROMAN

przypomnę tylko te nazwiska; H.Kołłątaj-St.Staszic-Scypion Piattolli – to oni w 1791 roku mieli głowy na swoim miejscu i szare komórki funkcjonowały im poprawnie-wygrana pod Zieleńcami nic nie dała- z uwagi jak zwykle na dysproporcję sił i targowicę – i to co mamy to mamy od tamtego czasu czyli ; 222 lata – ile to pokoleń- zostali w martwym punkcie czy zrobili krok do przodu – czy teraz my stoimy – czy idziemy naprzód ?

Franciszek
Gość
Franciszek

My mieszkańcy ,my sąsiedzi smrodu z twojego samochodu nie musimy wąchać ani nim dokarmiać się bo tobie baranie tak się podoba. Parkujesz dupą do budynku mieszkalnego i masz jeszcze pretensje do całego świata.Rurę możesz wystawić w łóżku.

wybuchowy joe
Gość
wybuchowy joe

codzien zastraszani, cos grozi za to i za tamto,manipulowanie i szykanowanie zeby tylko wkurwic i tak juz upodlonych Polakow. Smutna to norma i jeszcze smutniejsze ze wolimy siedziec w domu i narzekac zamiast zebrac sie wszyscy i ruszyc na Warszawe.

polaki parobki
Gość
polaki parobki

Polaki parobki -a jak parobka utrzymać przy pracy jak nie ciągłym straszeniem to nie tamto nie , tylko czekać jak zaczną nas chłostać , bo nie będziemy mieli już czym zapłacić,

LUDU POLAN POWSTAŃ Z KOLAN BO JUŻ NADSZEDŁ CZAS

Julek
Gość
Julek

Codziennie coraz gorzej się dzieje.cierpią najbiedniejsi a głupi rząd Tuska się śmieje.masz racje. Trzeba pójść na Warszawę i zrobić tam porządek !

Ambroży
Gość
Ambroży

Najlepszym komentarzem do tego artykułu niech będzie niedawna buńczuczna wypowiedź posła Stefana Niesiołowskiego : PLATFORMA na radarach nie straci popularności!!
I tutaj trzeba pogratulować dobrego samopoczucia otumanionemu przez media mętnego nurtu Narodowi.
I niech nikogo nie dziwi że to pozornie nie na temat , wszak chodzi i w tym wypadku o skarbonę Rostowskiego i udręczenie do reszty ludzi odważających się wyjść jeszcze z domu!.

asdf
Gość
asdf

PO….ny naród .PO…ny rząd

klient “Społem”
Gość
klient “Społem”

A tam pieprzenie w bambus.
A jak ja zdecyduje ze dopiero uruchomie pojazd jak snieg stopnieje to kto mi moze zabronic aby auto stalo w sniegu ?
Spadac durnie !