Za odwołaniem koncertu Braci Figo Fagot stał ksiądz?

Nie tylko MDK odmówił organizacji koncertu Braci FF. Nie udało się tego zrobić także w dwóch prywatnych klubach na terenie Kolbuszowej. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Żadnych nacisków nie było – przekonuje dyrekcja MDK.  

Miejski Domu Kultury dementuje, jakoby przyczyną odwołania występu Braci Figo Fagot były naciski lokalnych władz i księdza. – Odmówienie wynajmu sali na ten koncert jest autonomiczną decyzją MDK, spowodowaną niespełnieniem wymagań formalnych. Budowanie przez organizatora atmosfery wyimaginowanych nacisków jest niezgodne z prawdą – czytamy na stronie internetowej kolbuszowskiego MDK.

Tymczasem, zdaniem Doriana Pika (27 l.), który zaprosił Braci Figo Fagot do Kolbuszowej, za odwołaniem koncertu stał apel księdza. – Rozumiem, że twórczość tego zespołu może się zwyczajnie nie podobać. Ale nie rozumieć żartu? – zastanawia się Pik. – Nie wiem, gdzie ksiądz doszukał się treści rasistowskich, nie wiem, po prostu nie wiem. Miałem przyjemność poznać tych ludzi i zapewniam – to fantastyczni kolesie o wielkich sercach.

Radny Karkut: – Żyjemy w ciemnogrodzie
– Jeszcze gorsze jest to, że apel księdza dotarł do władz, które migiem wywarły nacisk na dyrektorze MDK, a ten musiał ustąpić – komuś na tym bardzo zależało, możemy się jedynie domyślać – twierdzi Dorian Pik. – Zostałem telefonicznie poinformowany, że nie mogę tej imprezy zrobić w MDK. Wymieniłem z panem dyrektorem kilka luźnych uwag. On też rozumie, że “z tymi Cyganami to przecież żart jest”. No, ale nie było wyjścia…

Koncertu Braci FF nie udało się też zorganizować w dwóch prywatnych klubach na terenie miasta. Imprezę odwołano. Zbulwersowało to zwłaszcza młodych ludzi. Bardzo ostry komentarz w tej sprawie na swoim blogu umieścił radny miejski, Michał Karkut (32 l.).

– “Zamieszanie z koncertem Braci FF pokazuje w jakim ciemnogrodzie żyjemy – pisze Karkut. – W 2009 r. odbył się tu koncert zespołu KAT. Pamiętam jak zastanawiałem się wtedy, czy nie pojawi się jakaś bogobojna grupa i nie zacznie nawracać uczestników Spinacza i kropić wodą święconą. To KAT księżom nie przeszkadzał, a jacyś tacy śmieszni Bracia Fiku Miku im przeszkadzają? Olaboga cenzura wraca! Kiedyś była to czerwona cenzura a teraz…”

***
Nie jestem fanem muzyki Braci Figo Fagot, choć podziwiam ich za poczucie humoru. Niemniej jednak uważam, że odwołanie koncertu jakiegokolwiek zespołu w “takich” okolicznościach jest skandaliczne, a dla decydentów kompromitujące.

Paweł Galek

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
aImię (wymagane)zombiolekAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
a
Gość
a

Kolbuszowa to pobłozne miasto i tu sie figo fago nie robi czy sie komus podoba czy nie.

Imię (wymagane)
Gość
Imię (wymagane)

Jeżeli komuś przeszkadzają FF tzn. że coś mu się w dupie poprzewracało, lepszej polewki z disco polo nigdzie nie znajdziemy, a jeżeli wchodzi w to jeszcze ksiądz, to znaczy że Kolbuszowa ma słabego katechetę.

olek
Gość
olek

i dobrze, że odwołali, nieważne z jakiej przyczyny, takie klocki nie powinny w ogóle dawać koncertów

Ambroży
Gość
Ambroży

Gałek – a co ci szkodzi zaproś sobie ich do chałupy i niech występują u ciebie do kwietnia> Zarobisz więcej kasiory niż na tej bazgraninie oraz bezzasadnym ataku księży!

zombi
Gość
zombi

ambrozy ty kotunie, co ty tu na forum robisz?nie widzisz co sie stalo w rosji idzie armagedon,więc bujaj się do kruchty ikrzyzem leż

Ambroży
Gość
Ambroży

zombi – skończ przynajmniej dwie klasy SP ,aby móc siadać do klawiatury , bez ośmieszania!