Za rok będzie tu Park Leśny

Tak Góra Cyranowska wygląda teraz. Fot. Archiwum

MIELEC. Góra Cyranowska przestanie być wstydliwą „wizytówką” miasta.

Ruszyła rewitalizacja Góry Cyranowskiej i Miasteczka Młodego Robotnika. W ciągu roku wizerunek tej części miasta zmieni się radykalnie: zamiast zakrzaczonego parku powstanie atrakcyjne miejsce do wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Wartość projektu przekracza dziewięć milionów złotych, z czego znaczna część to środki unijne. Prace na górce prowadzi firma, która m.in. wykonywała rewitalizację płyty Rynku.

W ramach inwestycji na Górce Cyranowskiej powstaną nowe ciągi piesze i pieszo-rowerowe wraz z tzw. małą architekturą, czyli ławkami, koszami oraz nowym oświetleniem alejek. Do największych atrakcji tego miejsca będą należeć: strefa ślizgów, sztuczny potok, labirynt z kamiennych gabionów, tarasy zabaw i place wypoczynkowe. Zimą dostępny będzie tor saneczkowy, nad którym w miejscach przecięć z alejkami będą drewniane kładki.

Część prac przygotowujących teren do przebudowy została wykonana w ub. r. Było to m.in. wycięcie drzew, które m.in. kolidowały z układem alejek. Dzięki temu rozpoczęcie prac było ułatwione. – Dzięki nim powstanie miejsce, które będzie służyło jak największej liczbie mieszkańców do wypoczynku, zabawy i rekreacji, a nie jak to miało dotychczas miejsce do spożywania alkoholu – zapewnia prezydent Janusz Chodorowski (69 l.).

– Projekt rewitalizacji nie dotyczy tylko Górki Cyranowskiej, ale większego terenu z osiedlem Miasteczkiem Młodego Robotnika, którego infrastruktura pozostawiała wiele do życzenia – zastrzega prezydent Chodorowski. – Musimy pamiętać, że to miejsce powstawało jako prowizoryczne osiedle z taką właśnie kanalizacją, ulicą czy układem zasilania. Teraz dzięki kompleksowej rewitalizacji tej części miasta będziemy mogli to zmienić – dodaje.

Paweł Galek

A tak ma wyglądać za rok.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o