Za rok dzieci spojrzą przez teleskop

- Tak będzie wyglądał nowy park edukacyjny. W lewym górnym rogu obecne kino "Ballada". Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Rusza budowa parku edukacyjnego. Za ok. 15 mln. zł stara część miasta zmieni się nie do poznania

Mielczanie zbudują park edukacyjny dla najmłodszych stalowowolan. W przyszłym roku o tej porze będą oni mogli oglądać ciała niebieskie przez teleskop albo poznawać je na modelu układu słonecznego. Za pierwszy park dla dzieci z prawdziwego zdarzenia, miasto zapłaci ok. 3 mln. zł, ale finansowo pomoże Unia. Z unijno-magistrackiej inwestycji skorzystają nie tylko dzieci. Dla dorosłych też coś będzie.

Rozstrzygane są ostatnie przetargi na rewitalizację centrum Stalowej Woli. Prace podzielono na etapy, by mogły się zakończyć w jednym czasie i nie angażowały jednej tylko firmy. Nowego oblicza doczeka się najstarszy stalowowolski hotel „Hutnik”, a przez park koło Szkoły Muzycznej popłynie sztuczna rzeka. Imponująco zapowiada się też przebudowa zaniedbanego skweru za kinem „Ballada”.

Bulodrom jak nad Sekwaną
Do przetargu na zamienienie udeptanego placu na park edukacyjny, wystartowało 6 firm. Do wygrania było zlecenie warte grubo ponad 3 mln. zł. Najtańszą ofertę złożyła mielecka „Agro-Baza”. Mielczanie już zakotwiczyli się w Stalowej Woli, bo wcześniej wygrali przetarg na remont Miejskiego Domu Kultury. Teraz za niespełna 3 mln. zł zbudują park za „Balladą”. Unia życzliwiej popatrzyła na projekt stalowowolski, bo jest w nim kilka ciekawostek, m.in. interaktywne gry, zegar kwiatowy, ogród doświadczeń dla dzieci i letnie kino dla wszystkich. Dla młodszych przewidziano plenerową siłownię, dla starszych …bulodrom.

Można być pewnym, że po oddaniu parku, częściej przesiadywać w nim będą dorośli, niż dzieci. Choćby za sprawą ogólnodostępnego Internetu, który będzie dostępny w okolicach „Ballady”. Gra w bule, bardziej u nas znana jako petanka, też jest fascynująca, o czym może przekonać się każdy odwiedzający Paryż. Do bulodromów nad Sekwaną trudno się dopchać, a w Stalowej Woli będą bez kolejek. Za kilka dni magistrat podpisze umowę z „Agro-Bazą”. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwności, park za „Balladą” będzie gotowy na czerwiec przyszłego roku.

jam

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.