Za sfałszowany dowód rejestracyjny trafi do więzienia

Za sfałszowanie np. dowodu rejestracyjnego grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Fot. KMP Przemyśl

PRZEMYŚL. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi Ukraińcowi, który posłużył się sfałszowanym dowodem rejestracyjnym. 18-latka zatrzymali przemyscy policjanci w trakcie kontroli drogowej. W dokumencie została przerobiona data ważności badań technicznych osobowego bmw.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolowali drogi na terenie powiatu przemyskiego. Około godziny 20 zatrzymali kierującego osobowym bmw.

W trakcie legitymowania 18-letni Ukrainiec przedstawił dowód rejestracyjny samochodu. Kontrolującego policjanta zaniepokoił wpis w rubryce dotyczącej daty ważności badań technicznych pojazdu. Jego podejrzenie dotyczące prawdopodobnego sfałszowania dowodu potwierdziły szczegółowe badania.

Mężczyzna usłyszał zarzut posłużenia się przerobionym dokumentem i złożył wyjaśnienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli dowód rejestracyjny, który po zasięgnięciu opinii biegłego posłuży jako dowód w toczącej się sprawie. Przestępstwo, które popełnił obywatel Ukrainy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

en/KMP Przemyśl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o