Za śmieci nie zapłacimy dwa razy

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Urzędnicy uspokajają, nie trzeba wypowiadać umów z MPGK.

– Czy w związku z nowymi zasadami gospodarowania śmieciami będę musiał zapłacić za ich wywóz aż dwa razy – według dotychczasowych zasad, a od 1 lipca znów już po nowemu? To byłaby zwykła kradzież – powiedział zaniepokojony pan Andrzej z Rzeszowa. Z takim pytaniem dzwoniło do naszej redakcji kilkunastu Czytelników.

Jak się dowiedzieliśmy, mieszkańcy Rzeszowa nie muszą się obawiać, że będą musieli płacić podwójnie za wywóz śmieci. – W związku z tym, że od 1 lipca wejdzie w życie nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi, nie jest konieczne wypowiadanie dotychczasowych umów przez mieszkańców – poinformował Marcin Miąsik, p.o. dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Rzeszowa. – Wszystkie umowy na odbiór odpadów po dniu 30 czerwca 2013 roku zostaną, zgodnie z kodeksem cywilnym, uznane przez MPGK za wygasłe.

W kwietniu Rada Miasta Rzeszowa uchwali wysokość stawek za odbiór śmieci. Od maja będzie prowadzona kampania informująca mieszkańców m.in. o zasadach gospodarowania odpadami oraz o terminach ich odbioru. Na razie nie została jeszcze wyłoniona firma, która będzie odbierać śmieci. Wkrótce zostanie w tej sprawie  przeprowadzony przetarg.

and

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
wnuk kolejarzaz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wnuk kolejarza
Gość
wnuk kolejarza

W Rzeszowie (np. ul.Hanasiewicza) są śmietniki podziemne. Ponadto nowa ustawa nakłada na gminę obowiązek premiowania, w postaci obniżonej taryfy za wywóz odpadów tych, którzy je będą segregować, a do tego potrzebne są odpowiednie pojemniki, kontenery i sprzęt do ich opróżniania i wywozu. Na razie nie wiadomo jaki, bo miasto w tej sprawie nawet jeszcze nie raczkuje. Zatem nie sztuka ogłosić przetarg czy go wygrać. Firma, któa go wygra musi spełniać takie wymagania (posiadanie odpowienich urządzeń i taboru) aby było możliwe zarówno wywiezienie przez nią śmieci z pojemników podziemnych, jak i tych gromadzących odpady posegregowane. Mam nadzieję, że p.o. dyrektora Pan… Czytaj więcej »

z
Gość
z

Pan Miąsik myśli, że jest monopolistą?
Wielu ma umowy z konkurencyjnymi firmami.