Za śmieci nie zapłacimy dwa razy

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Urzędnicy uspokajają, nie trzeba wypowiadać umów z MPGK.

– Czy w związku z nowymi zasadami gospodarowania śmieciami będę musiał zapłacić za ich wywóz aż dwa razy – według dotychczasowych zasad, a od 1 lipca znów już po nowemu? To byłaby zwykła kradzież – powiedział zaniepokojony pan Andrzej z Rzeszowa. Z takim pytaniem dzwoniło do naszej redakcji kilkunastu Czytelników.

Jak się dowiedzieliśmy, mieszkańcy Rzeszowa nie muszą się obawiać, że będą musieli płacić podwójnie za wywóz śmieci. – W związku z tym, że od 1 lipca wejdzie w życie nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi, nie jest konieczne wypowiadanie dotychczasowych umów przez mieszkańców – poinformował Marcin Miąsik, p.o. dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Rzeszowa. – Wszystkie umowy na odbiór odpadów po dniu 30 czerwca 2013 roku zostaną, zgodnie z kodeksem cywilnym, uznane przez MPGK za wygasłe.

W kwietniu Rada Miasta Rzeszowa uchwali wysokość stawek za odbiór śmieci. Od maja będzie prowadzona kampania informująca mieszkańców m.in. o zasadach gospodarowania odpadami oraz o terminach ich odbioru. Na razie nie została jeszcze wyłoniona firma, która będzie odbierać śmieci. Wkrótce zostanie w tej sprawie  przeprowadzony przetarg.

and

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.