Za uderzenie pielęgniarki do więzienia

Wojciech Preisner Agresywni pacjenci dość często atakują pielęgniarki. Do tej pory byli praktycznie bezkarni

PODKARPACIE. Pielęgniarki i położne chronione będą jak funkcjonariusze publiczni, bo bardzo często stają się ofiarami agresji pacjentów.

W ciągu ostatnich lat dwie pielęgniarki w regionie doznały trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jedna ma uszkodzony kręgosłup, druga staw barkowy. Obie, z przesłanek zdrowotnych nie wróciły już do zawodu. Są na rentach chorobowych.

Przyczyną był agresywny pacjent, który ogarnięty furią z ogromną siłą popchnął jedną na umywalkę, a drugą uderzył taboretem.

Pielęgniarki i położne zostaną objęte ochroną przewidzianą dla funkcjonariuszy publicznych – zapisano w rządowym projekcie ustawy o zawodzie pielęgniarki i położnej.

Więcej w Super Nowościach

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zbigniew
zbigniew
9 lat temu

jakis pierdola wymyslil przywilej pod tytulem funkcjonariusz publiczny to kompletna bzdura zamiast likwidowac wszelkie przywileje stwarzamy nowe a chwile pozniej jestesmy przeciwni niby ci pozostali ktorzy nie maja przywilejow sa gorszymi polakami i prawo dlatego o nich mniej dba podam konkretny przyklad policjant i ochroniarz czym sie roznia tym ze ochroniarz jest bardziej narazony i czesciej dostanie po mordzie a przeciez szczegolna ochrona prawna ochroniarza nie istnieje a policjant ma przywileje i szczegolna ochrone prawna

SANDRZEJ
SANDRZEJ
9 lat temu

Pani Anno mam nadzieje że ratowników medycznych nie można bezkarnie bić ?
Prosze napisac jak to jest bo może my nie jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi.