Za zdjęcie klątwy zapłaciła… 3 tys. zł

Fot. Archiwum

PRZEWORSK. Mieszkanka powiatu przeworskiego padła ofiarą oszustki oferującej jej wróżenie i zdjęcie klątwy. Kobieta straciła 3 tys. złotych. Policjanci z Przeworska i Łańcuta zatrzymali grupę oszustów i odzyskali pieniądze.

W ubiegłą środę, która w Przeworsku jest tradycyjnie dniem targowym, pojawiła się na terenie miasta grupa oszustów. Trzy kobiety oferowały przechodniom usługi wróżenia i odczyniania klątw. Udało im się do tego namówić jedną z mieszkanek powiatu przeworskiego. Za zdjęcie klątwy ciążącej nad nią i jej rodziną, miała na chwilę przekazać wróżącej kobiecie 3000 złotych. Kobieta otrzymawszy pieniądze, wmieszała się w tłum przechodniów i uciekła w nieznanym kierunku. Pokrzywdzona natychmiast poinformowała o tym fakcie Policję.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze ustalili markę, kolor i numer rejestracyjny pojazdu, którym poruszali się sprawcy. Poszukiwany pojazd został zauważony na terenie Łańcuta. Tamtejsi policjanci po krótkim pościgu zatrzymali go. W samochodzie znajdował się mężczyzna i trzy kobiety – mieszkańcy Mielca, Nowej Dęby i Stalowej Woli.

Wczoraj, po przedstawieniu zarzutu popełnienia oszustwa, zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji i obowiązku trzykrotnego w tygodniu stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu, decyzją prokuratora kobietę zwolniono.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.