Za znieważenie pielęgniarki możesz trafić do wiezienia

Fot. sxc.hu

KRAJ. Od stycznia pielęgniarki i położne są traktowane podczas pracy jak funkcjonariusze publiczni, np. policjanci.

Oznacza to, że zgodnie z kodeksem karnym za ich znieważenie podczas pełnienia obowiązków służbowych grozi kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności do trzech lat.

Dodatkowo, dyrektor szpitala nie ma prawa zwolnić pielęgniarki, a następnie zaproponować jej zatrudnienia na umowę cywilnoprawną. Jeśli tak postąpi, musi liczyć się z zapłatą odszkodowania.

Brak zgody pielęgniarki (położnej) zatrudnionej w szpitalu na etacie na zmianę formy wykonywania zawodu nie może być też przyczyną zwolnienia przez pracodawcę.

łuk

do “Za znieważenie pielęgniarki możesz trafić do wiezienia”

 1. bgj

  nic dodac nic ujać…! korea pólnocna się kłania, a kiedy beda kołchozy? i wiezienie za puszczenie bąka w miejscu publicznym ?

 2. leon

  No a co jeżeli pacjent stanie się ofiara pielęniarki ? Ostatnio, podczas zabiegu w szpitalu powiatowym w Mielcu na oddziale pulmonologicznym zostałem znieważony i wyśmiewany przez grupę trzech pielęgniarek. Jedna wykonywała zabieg a dwie inne przyszły do niej na plotki bo pewnie nie miały co robić po południu. Nie dość, że gadaniem o prywatnych sprawach absorbowały uwagę będącej w trakcie wykonywania ważnego dla mojego zdrowia zabiegu to na moje uwagi naubliżały mi, poniżyły, wyszydziły, wyśmiały i zniesławiły. Czuły przewagę bo były trzy a ja sam i żadnych postronnych świadków w gabinecie zabiegowym. No i co ja mam zrobić ? Złożenie skargi do dyrektora nic nie da bo ręka rękę myje. Wstąpienie na drogę sądową z powództwa cywilnego też nic nie da bo nie ma bezstronnych świadków. Skarga do starosty też nie wchodzi w grę bo starosta i dyrektor szpitala to dobrzy koledzy. Więc pytam się kiedy wreszcie pacjenci będą mieli jakieś prawa a nie tylko te nieroby ze służby zdrowia co ciągle rękę po podwyżki i łąpówki wyciągają a żyją na koszt pacjentów, którzy w formie skłądek płacą na ich utrzymanie dużo większe pieniądze niż warta jest ich praca?

  • mib4

   człowieku, nie bredź i nie wrzucaj wszystkich pracowników służby zdrowia do jednego worka. czujesz się pokrzywdzony to złóż skargę. i nie obrażaj reszty. większość tych ludzi naprawdę ciężko pracuje za śmieszne, jak na ich odpowiedzialność, pieniądze.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.