Zaatakował byłą żonę nożem

Fot. Archiwum

JASŁO. Pobił swoją byłą żonę i ranił ją nożem. Uszkodził jej również samochód. Pokrzywdzona z obrażeniami głowy i ręki trafiła do szpitala, a napastnik do policyjnego aresztu.

Mieszkanka Jasła wróciła samochodem po pracy do domu. Gdy wysiadła z auta, zauważyła idącego w jej kierunku byłego męża. Widząc, że spod kurtki wyjmuje przedmiot przypominający nóż, schroniła się w samochodzie.

Mężczyzna nie mogąc dostać się do środka pojazdu, wybił szybę w przednich drzwiach i przez powstały otwór usiłował uderzyć kobietę. Pokrzywdzona szybko otworzyła drugie drzwi, wysiadła z samochodu i zaczęła uciekać w kierunku ulicy. Podejrzany dogonił ją i zaczął bić, ciągnąć za włosy i grozić. W trakcie szarpaniny ranił byłą żonę nożem w rękę.

W pewnej chwili kobieta wyrwała się z rąk atakującego ją byłego męża i wzywając pomocy wbiegła na środek ulicy. Gdy jadące droga samochody zaczęły się zatrzymywać, mężczyzna uciekł. W wyniku pobicia pokrzywdzona trafiła do szpitala. Na szczęście, po wykonaniu badań lekarskich okazało się, że nie doznała poważnych obrażeń.

W ciągu kilku następnych godzin ustalili miejsce jego pobytu i zatrzymali go. Zabezpieczyli również nóż, którym ranił byłą żonę. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonej oraz kierowania wobec niej gróźb karalnych. Odpowie również za uszkodzenie samochodu.

Decyzją prokuratury wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się z nią. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

pad/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments