Zaatakował policjantów siekierą

Fot. Archiwum

GMINA LUBACZÓW. Lubaczowscy kryminalni zatrzymali złodziei drewna w masywie leśnym Bihal. Podczas zatrzymywania sprawców, jeden z nich zaatakował policjantów siekierą i usiłował dźgnąć pilnikiem do ostrzenia łańcuchów.

Wczoraj na jednej z leśnych dróg policjanci podjęli kontrolę zaprzęgu konnego, którym przemieszczali się dwaj mężczyźni. Woźnica zlekceważył sygnały do zatrzymania się i próbował staranować policyjny samochód. Chwilę później zatrzymał zaprzęg i z siekierą w rękach ruszył w kierunku policjantów. Wymachując nią zmusił funkcjonariuszy do wycofania się.

Policjanci wykorzystując chwilową nieuwagę sprawcy powalili mężczyznę na ziemię i obezwładnili go. Podczas obezwładniania napastnik kolejny raz próbował zranić policjantów, tym razem z kurtki wyjął pilnik do ostrzenia łańcuchów pił motorowych i usiłował nim dźgnąć jednego z funkcjonariuszy. Policjanci uniknęli jednak ciosów, obezwładnili i zatrzymali agresywnego napastnika.

Idąc po śladach wozu konnego policjanci doszli do porzuconego przed lasem świeżo ściętego drewna sosnowego, które zostało zabezpieczone do dalszych badań. Agresywny woźnica, 51-letni mieszkaniec Bihal oraz jego 43-letni kompan zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Badania alkomatem wykazały, że mieli w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

pad, KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RIZOTTO
RIZOTTO
9 lat temu

NO CO Z NIMI BEDZIE? W WARSZAWIE TEZ ATAKOWANO POLICJE CZYM SIE DALO I WYPUSZCZONO BANDZIOROW NA WOLNOSC! POLSKA TO BYLEJAKIE PANSTWO!