Zaatakowali policjantów. Grozi im odsiadka

Fot. KPP Jasło

JASŁO. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy zaatakowali policjantów interweniujących wobec grupy chuliganów.

Podejrzani usłyszeli m.in. zarzut znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Sąd zdecydował, że najbliższe dwa miesiące jeden z nich spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w minioną środę około godz. 23. Przed jednym z bloków przy ul. Mickiewicza siedziała grupa młodych ludzi, którzy pili alkohol i zakłócali ciszę nocną. Nas miejsce skierowany został policyjny patrol. Na widok funkcjonariuszy chuligani zaczęli ich wyzywać i grozić im. Podczas legitymowania dwóch najbardziej agresywnych osób, do policjantów podeszła wrogo nastawiona grupa młodych mężczyzn, którzy wykrzykiwali pod adresem funkcjonariuszy obelgi. Policjanci wezwali posiłki. Po chwili pojawił się drugi patrol.

W czasie interwencji jeden z chuliganów zaatakował funkcjonariuszy, zaczął ich kopać i szarpać. Gdy policjanci doprowadzali go do radiowozu, drugi z mężczyzn uderzył jednego z policjantów szklaną butelką po piwie i zaczął uciekać. Podczas pościgu rzucił się na biegnącego za nim  funkcjonariusza m.in. kopiąc i dusząc go rękoma. Nie reagował na polecenia, więc użyto wobec niego siły fizycznej i pałki służbowej. Obaj agresywni mężczyźni  zostali obezwładnieni, założono im kajdanki.

Młodzi mieszkańcy Jasła, byli pijani. Mieli 1,4 i 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymani to osoby w wieku 20 i 23 lat, już usłyszeli zarzuty znieważenia i czynnej napaści na policjantów oraz zmuszania ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania podejrzanych. Zostanie ona wymierzona za przypisane im przestępstwa w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Na wniosek Policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z  podejrzanych. Był on już wcześniej karany za przestępstwa. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

ksz, KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments