Zabił dwie kobiety dostał tylko 3 lata!

Sąd Rejonowy w Krośnie skazał Sławomira T. na karę 3 lat pozbawienia wolności. Zabójca ma także 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

RYMANÓW, KROSNO. Czy prokuratura, która wnioskowała o 5 lat więzienia dla zabójcy, złoży apelację?

3 lata pozbawienia wolności oraz 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – taki wyrok usłyszał wczoraj w Sądzie Rejonowym w Krośnie Sławomir T. (27 l.), który latem ubiegłego roku w centrum Rymanowa zabił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Wyrok jest nieprawomocny.

Do wypadku doszło 20 sierpnia 2010 r. ok. godz. 21.40 w obrębie skrzyżowania ul. Sanockiej, Rynek i Piekarskiej w Rymanowie. Dwie mieszkanki Rymanowa – Grażyna Z. (45 l.) oraz Iwona Z. (24 l.) przechodziły prawidłowo przez przejście dla pieszych od strony Rynku w kierunku ul. Piekarskiej. W chwili, kiedy były już poza osią jezdni, uderzyło w nie nadjeżdżające od strony Sanoka audi 80. Starsza kobieta zginęła na miejscu. Obrażenia, których doznała jej 24-letnia córka także okazały się śmiertelne; zmarła w karetce w drodze do szpitala. Za kierownicą audi siedział Sławomir T..– Po zapoznaniu się z argumentami zawartymi w uzasadnieniu wyroku, o który zwrócimy do sądu podejmiemy ostateczną decyzję o ewentualnej apelacji – mówi Beata Piotrowicz, zastępca prokuratora rejonowego w Krośnie.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments