Zabiła go, bo się „dobierał”?

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Dotarliśmy do kolejnych faktów w sprawie morderstwa na działkach przy ul. Miłocińskiej.

Tragedia, która wydarzyła się w czwartek, 25 kwietnia, ok. godz. 23 na jednej z działek przy ul. Miłocińskiej wstrząsnęła  Rzeszowem. Wtedy to 19-letnia Katarzyna B. zmasakrowała metalowym prętem głowę 32-letniemu Rafałowi P. Powód? Zbyt natarczywe zachowanie mężczyzny. Znamy kolejne szczegóły tej drastycznej zbrodni.

Czworo znajomych z Rzeszowa: 19-letnia Katarzyna B., jej 17-letnia koleżanka oraz 32-letni Rafał P. i ich 24-letni znajomy, wybrali się na działki, by urządzić grilla. Działka, na której rozpoczęli biesiadę, nie należała do żadnego z nich. Jak udało się nam ustalić, na dwie godziny przed zbrodnią zjawił się na niej właściciel, który próbował rozgonić towarzystwo. Jedna z kobiet, prawdopodobnie 19-latka, miała odpowiedzieć mu, że zaraz pójdą, tylko dopiją piwo. Mężczyzna odszedł. Okazuje się również, że nie była to pierwsza wspólna impreza tej czwórki. Wszyscy znali się już dużo wcześniej i wielokrotnie wcześniej wspólnie biesiadowali.

Około godz. 23 na działkach doszło do awantury. W pewnym momencie Katarzyna B. chwyciła w dłoń metalowy pręt od grilla i z całych sił co najmniej czterokrotnie uderzyła nim w głowę Rafała. Ciosy okazały się dla mężczyzny śmiertelne. Rafał P. zginął na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń. 19-latka została zatrzymana i przedstawiono jej zarzut zabójstwa. Przyznała się do zarzucanego jej czynu. Z jej wyjaśnień wynikało, że została sprowokowana zachowaniem mężczyzny, który próbował dotykać kobiet bez ich zgody, naruszając ich nietykalność cielesną. Takie zachowanie mężczyzny miało się powtarzać również na poprzednich imprezach, w trakcie których spożywał alkohol.

19-latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Grozi jej nawet dożywocie.

ksz

do “Zabiła go, bo się „dobierał”?”

 1. jaga

  Alek@ Proszę wymienić chociaż jeden artykuł polskiego prawa karnego, w którym jest mowa o „morderstwie”. Zbrodnia jest pojęciem ogólnym – przestępstwem przeciwko życiu, które nie można utożsamiać z morderstwem jako typem kwalifikowanym przestępstwa zabójstwa. Nawet taki „autorytet” jak Wikipedia definiuje, cyt: „Kwalifikowane typy zabójstwa, niekiedy określane jako „morderstwa”[3], to czyny kwalifikowane (…). Niekiedy określane i niesłusznie określane, gdyż w polskim prawie ta instytucja nie istnieje – w amerykańskim, tak! To, że w latach 90 Amerykanie usiłowali zmodyfikować polskie prawo na ich wzór, to jeszcze nie oznacza, że mamy bezpodstawnie przyjmować ich wzorce i paplać bezsensownie. Istnieje znaczna różnica między zabójstwem kwalifikowanym, a morderstwem i w istocie, aż się „prosi” aby ten typ zabójstwa (choćby ze szczególnym okrucieństwem) wprowadzić do polskiego prawa. — Mylisz pojęcia, więc jako pseudo prawnik, jeszcze raz zweryfikuj swój pogląd, gdyż mówisz nie na temat i mylisz pojęcia. Zbrodnia to nie morderstwo. „Czym się różnią, to sobie znajdź, ja za takie wykłady dostaję pieniądze :)prawnik” i zwróć pieniądze, gdyż bezprawnie się wzbogaciłeś. Więcej nie piszę bo mi za to nie płacą!

 2. jaga

  Jednak jest kilka nowych faktów: 1) to nie 19-letnia Kasia rozpłatała głowę 32-letniemu Rafałowi, lecz 19-letnia Katarzyna B. 2) „mężczyzna, który próbował dotykać kobiet (…) (…)Takie zachowanie mężczyzny miało się powtarzać również na poprzednich imprezach, w trakcie których spożywał alkohol.” Skoro biedna Kasia o tym wiedziała, lecz się godziła na takie zachowanie „naruszające nietykalność cielesną”, więc to już nie Kasia, a Katarzyna. 3) „Katarzyna P. została zatrzymana i przedstawiono jej zarzut zabójstwa”, a teraz przekwalifikowano zabójstwo na nie istniejącą w polskim prawie instytucję zbrodni. „Dotarliśmy do kolejnych faktów w sprawie morderstwa na działkach (…).

  • alek

   Ależ w polskim prawie istnieje pojęcie „zbrodni”. Są „zbrodnie” i „występki”. Czym się różnią, to sobie znajdź, ja za takie wykłady dostaję pieniądze :)

 3. Edward

  Oczywiście, powtórzone to samo już kilka razy.

 4. śmutny

  Przecież to nic nowego to już dawno wiemy.jaka to nowa wiadomość?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.