Zabiorą funkcjonariuszom rękawice i czapki żeby kupić szampony dla osadzonych

- Oburzające jest to, że budżet na 2013 rok jest mniejszy o 15 proc. od tegorocznego. Teraz planuje się jeszcze jego uszczuplenie, dokąd to ma prowadzić? – pyta mł. chor. Robert Moskal.

PODKARPACIE. Ministerstwo sprawiedliwości chce odebrać strażnikom więziennym część umundurowania, a za poczynione oszczędności poprawić warunki bytowe więźniów.

- Projekt rozporządzenia resortu zakłada rezygnację z mundurów służbowego i wyjściowego letniego, nauszników i rękawiczek letnich (zastąpione będą parą całorocznych, które mają się sprawdzać w temperaturze plus i minus 30 stopni Celsjusza). Chcą odebrać nam nawet przydział ręcznika frotte, więc po 12 godzinnym dyżurze będziemy mogli się odświeżyć, ale nie będziemy mieli się czym wytrzeć – mówi mł. chor. Robert Moskal, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Okręgu Rzeszowskiego.

Funkcjonariusze są rozgoryczeni planowanymi ograniczeniom, ponieważ zaoszczędzone pieniądze mają być, jak czytamy w rozporządzeniu, “przeznaczone na poprawę warunków pobytu więźniów”.

Więźniowie listy piszą….
W kraju jest 27,5 tys. funkcjonariuszy więziennych, w okręgu rzeszowskim ponad 1100. Resort chce oszczędzić 900 zł rocznie na każdym. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze? – Na “szampony do mycia włosów”, bo po mydle dostają łupieżu, ciepłe kolacje i śniadania. Osadzeni mają dużo czasu i piszą pisma do rzecznika praw obywatelskich, jaka dzieje się im krzywda więc trzeba im wygodzić – mówią z goryczą funkcjonariusze.

- Oburzające jest to, że budżet na 2013 rok jest mniejszy o 15 proc. od tegorocznego. Teraz planuje się jeszcze jego uszczuplenie. Dokąd to ma prowadzić? – pyta Moskal.
I dodaje, że w większości krajów europejskich pracujący osadzeni w znacznej części pokrywają koszty swojego pobytu, my fundujemy im nie tylko zakwaterowanie, dbamy także o wygody i samopoczucie.

Niektóre wypowiedzi oburzonych pracowników więziennictwa które ukazały się na jednym z forów internetowych pracowników i funkcjonariuszy Służby Więziennej:

*Za zaoszczędzone grosze z naszych mundurków poprawić osadzonym warunki bytowe? Szlag człowieka trafia, gdzie są kamizelki nożo-, igło-, i kuloodporne, rękawice wysokiej klasy do przeszukiwań osobistych, strzelania z prawdziwego zdarzenia, szkolenia z samoobrony, wygodne i funkcjonalne umundurowanie, krew mnie zaraz zaleje….

*Miejsce gwałciciela, mordercy i innego przestępcy jest w więzieniu, a nie w Domu Wczasowym jak chce stworzyć za moje pieniądze i Całego Społeczeństwa Minister Sprawiedliwości. Jak chce to niech przeznacza na to swoją wysoką gażę. Nie jedna rodzina zastanawia się za co wyżywić dzieci i się utrzymać, a naszym podopiecznym brakuje tylko ptasiego mleczka! Zbliżają się święta może je dostaną!

*Odebrano już nam trzewiki – niezbędne do brodzenia w śniegach i pozostawiono tylko niskie czółenka – a szanowni PANOWIE OSADZENI mają prawo otrzymać trzewiczki. Funkcjonariuszom zabierają nauszniki, a SZANOWNYM PANOM OSADZONYM dają czapki zimowe. Funkcjonariuszom zabierają mundur letni – pozostawiając grubą „gabardynę”, a SZANOWNYM PANOM OSADZONYM niedługo będziemy montować klimatyzację w celach. O planach dotyczących obowiązkowego wprowadzenia do jadłospisu ciepłej kolacji lub śniadania aż nie chce się wspominać.

*Ja osobiście skończyłem z milczeniem. To co wyprawiają nasi wyżsi przełożeni już przekroczyło wszelkie granice przyzwoitości ludzkiej. Kontaktuję się w najbliższym czasie ze środkami masowego przekazu celem przekazania im jak to przestępcy mają się „źle” w swoich sanatoriach, które nie wiedzieć czemu jeszcze są nazywane więzieniami. Niech ludzie (społeczeństwo) dowie się co dzieje się za murami, niech w końcu spojrzy naszymi oczami na tą niesprawiedliwość jaka istnieje w stosunku przestępca-społeczeństwo.

Anna Moraniec

do “Zabiorą funkcjonariuszom rękawice i czapki żeby kupić szampony dla osadzonych”

 1. robo

  no i dobrze, ja protestuję żeby Zdzich co swojego pierworodnego psom na pożarcie rzucił jak już go nauczył przez „kontakt” ze ścianą że 6-cio miesięczny gówniarz nie będzie mu się do browara wtrącał, nie miał kablówki pod celą. Kurna co to za porządki żeby mieć tylko 6-cio krotna stawkę na żywienie więcej niż te zdechlaki w szpitalach co się tylko kwalifikują do odstrzału, no nie potom głosował na tego ekstra gościa tyska żebym tera biedował w pudle, on nie pozwoli zrobić krzywdy swojemu elektoratowi , no bo jak nie my to kto ?

 2. Robert

  Czy sławny Józef Pytko dostawał czapkę i rękawiczki oraz mydło? p.Moskal bo jakiś ten były klawisz mały niski zakurdawiały łysiejący w zastraszającym tępie heheheh

 3. Robert

  I wreszcie minister robi porządki z gryzipiórkami czas już skończyć z tą farsą jest kryzys trzeba oszczędzać i może wreszcie dotrze do klawiszy że ten cały fortepian będzie działał zmarznięty i niemyty.Nikt nie zmusza do niby służby w SW policji czy innych formacjach mundurowych jak panowie marzną wam ręce jesteście brudni i Mydła nie dają wam?zmienić zawód przebranżowić się i droga wolna na wasze miejsce i tak pojawi się setki idiotów.Macie15 lat pracy ubierają was żywią wszystko na koszt podatnika a wy zakładacie związki zawodowe ????że co? mała emerytura po 15 latach ile macie 2500-3000zł. czy więcej?P.Moskal jesteś pan żałosny oderwany od rzeczywistości normalni ludzie pracują do 67 roku życia i nikt im nie kupuje rękawiczek i mydła .Emerytury maja tez dużo nisze bo muszą łożyć na wasze pobory Bezczelne bydło i hołota wstydź się p. Moskal

 4. rakarz

  Panie Ministrze ,to mydło zwyczajne Bialy Jeleń nie wystarczy?Za darmo.Który to koles przymierzA się startowac do przetargu na dostarczanie szamponu do więzień??Niedawno żalił sie pan w tivi ,że dzienny pobyt skazanego kosztuje nas podatnikow 2000zl.ZMIENIĆ MINISTRA,a najlepiej cały rząd!

 5. Hermenegilda

  Ekwiwalent za onuce i kalesony pozostawili?

 6. wiesiek

  Zamykają Plichtę chcą Waśniewską gwiazdy z pierwszych stron gazet należy im się więcej jak zwykłemu obywatelowi. Więźniowie alkoholicy zboki mają większe potrzeby przywileje jak my.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.