Zabraknie 8 tys. policjantów na Euro 2012?!

Czy tych policjantów zabraknie podczas Euro 2012? Fot. Grzegorz Anton

KRAJ. Policjanci mają podczas Euro masowo przynosić zwolnienia L4.

Do takich sensacyjnych wniosków dochodzi „Dziennik Gazeta Prawna”. Gazeta miała dotrzeć do oficjalnych danych Komendy Głównej Policji, z której jasno wynika, że stan na koniec marca to 7,9 tys. wolnych etatów w policji.

W MSW twierdzą z kolei, że nie ma żadnych powodów do obaw, bo co roku na wiosnę najwięcej osób odchodzi ze służby. Podobno w ministerstwie zaplanowane już jest wszystko, co związane ze służbami policjantów podczas Euro 2012. Jeśli jednak rzeczywiście brakuje policjantów, to w KGP mają nie lada kłopot, gdyż nie da się wyszkolić nowych funkcjonariuszy. Przyjąć od biedy na szybko można każdą ich liczbę, tyle że szkolenie podstawowe, po którym policjant może podjąć służbę trwa około 6 miesięcy, a Euro 2012 już za kilka tygodni.

Gazeta powołuje się na byłego komendanta głównego, który twierdzi, że w policji jest dramatyczna sytuacja finansowa i stąd te problemy. Twierdzi on, że zawsze w policji trzymało się 2 do 4 tys. wakatów. Dzięki temu można było dysponować niewydanymi pieniędzmi na pensje. Jednak obecnie te pieniądze państwo przeznacza na inne cele. Jakby tego było mało, policjanci z odpowiednią wysługą lat czekają już tylko na 300 zł podwyżki, które mają otrzymać w lipcu. Tak więc pozostaje im wziąć zwolnienia lekarskie na czas Euro, a w lipcu złożyć po podwyżce raport o zwolnienie.

***

Osobiście uważam, że podczas Euro 2012 nie zabraknie policjantów. Mięso armatnie w postaci tych, którzy będą robić tzw. „szlifierkę bruków” zawsze się znajdzie. Część doświadczonych policjantów być może odejdzie na emerytury, ale jak to się mówi – nie ma ludzi niezastąpionych. Policjanci będą podpierać się nosami, harować jak woły, będzie mnóstwo nadgodzin, ale co tam, funkcjonariusz ma być twardy.

ga

do “Zabraknie 8 tys. policjantów na Euro 2012?!”

  1. ROGOL

    Braknie policjantow bo norma jest 1 policjant na jednego kibica.
    Przeciez musza jakos upilnowac te dzicz.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.