Zabrali im pieniądze, teraz przyznają tytuł?

Zdjęcie z teledysku “Dam ci dychę” kolbuszowskiej grupy Le Moor, który na łamach “Przeglądu Kolbuszowskiego” został określony profanacją męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i obrazą uczuć katolików. O tym porównaniu usłyszała cała Polska. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. “Przegląd Kolbuszowski” stracił dotację po publikacji na temat podwyżki diet radnych. Czy ci sami radni przyznają mu tytuł “Zasłużonego dla Kolbuszowej”?

Redakcja lokalnego miesięcznika “Przegląd Kolbuszowski” została nominowana do uzyskania tytułu “Zasłużony dla Kolbuszowej”. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć Rada Miejska. Sęk w tym, że część (większość?) radnych w ostrych słowach ocenia publikacje “Przeglądu”. Ta krytyka była również powodem wycofania serwisu Rady z łam miesięcznika, przez co “PK” stracił kilkaset złotych w skali miesiąca.

“Przegląd Kolbuszowski” jest miesięcznikiem o zasięgu powiatowym. Utrzymuje się z dotacji Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, a także – choć w mniejszym stopniu – reklam lokalnych przedsiębiorstw. Nakład pisma waha się od 700 do 1000 egzemplarzy. Do tej pory w gronie reklamodawców “PK” była również Rada Miejska.

Afera z martwym księdzem w bagażniku
Ale do czasu, kiedy na łamach miesięcznika ukazał się felieton, komentujący sesję z grudnia ub. r., na której radni podnieśli sobie diety. – Tekst sugerował, że głosowałem za podwyżką, co jest nieprawdą – mówił radny Dorian Pik. Wkrótce, na wniosek Pika Rada wycofała swój serwis informacyjny z łamów “Przeglądu”. W ten sposób pismo straciło kilkaset złotych w skali roku. To było pierwsze starcie radnego Pika z “PK”.

O drugim usłyszała już cała Polska. A to za przyczyną teledysku “Dam ci dychę” kolbuszowskiej grupy rockowej Le Moor, której liderem i wokalistą jest właśnie… Dorian Pik. Klip na łamach pisma został określony profanacją męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  – W teledysku radny z lewicowej koalicji (Dorian Pik przyp. red.) szantażuje księdza zdjęciami z kobietą – pisał Stanisław Gorzelany na łamach “Przeglądu”.

Michno pyta o uhonorowanie “Przeglądu”
– Po czym strzela do niego, a zwłoki kapłana zostają wrzucone do bagażnika auta i wywiezione w nieznane. Teledysk z księdzem w bagażniku obraża uczucia polskich katolików”. – Tylko temu panu skojarzył się morderstwem z ks. Popiełuszki. To oburzające. Będę się domagał od niego przeprosin i odszkodowania na cel społeczny – nie krył oburzenia Dorian Pik. Wśród radnych nie brakuje sympatyków “PK”. Jednym z nich jest Paweł Michno.

Na ostatniej sesji dopytywał on o nadanie redakcji miesięcznika tytułu “Zasłużonego dla Kolbuszowej”. – Wniosek w tej sprawie wystosowała grupa mieszkańców. Co się z nim stało – pytał radny Michno.  – Wniosek zyskał większość kapituły i został przedstawiony do umieszczenia w najbliższych sesjach – odpowiedział Józef Fryc, wiceszef Rady Miejskiej.

***
“Przegląd Kolbuszowski” nie oszczędza radnych. Mówiąc kolokwialnie, jedzie po nich, jak po łysej kobyle. I bardzo dobrze, bo funkcjonariusze publiczni powinni być poddawani krytyce. A to, że “Przegląd” opisuje rzeczywistość ze swojego (prawicowego) punktu widzenia? No cóż, ma do tego prawo, jak każde inne medium. A jeśli panowie radni czują się urażeni lub skrzywdzeni, niech idą do sądu i tam dochodzą swoich praw.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bogini
Bogini
8 lat temu

Że nie bardzo rozumiem, o czym jest ten tekst to już gdzie indziej napisałam ;) ale … ten radny od Le Moora to musiał sobie raczej poważnie „nagrabić”, skoro tylko on jest tu „gwiazdą” komentarzy …

@trol
@trol
8 lat temu

mieszkam w Kolbie i znam to towarzystwo. Poseł to wyjatkowy tchórz a Radny jest madry inaczej. Tyle, więcej szkoda gadac o tych ludziach… Dobrali się perfekcyjnie, jeden jest członkiem PiS, drugi związany z PO… Nienawidze polityków!!!

Agresor
Agresor
8 lat temu

Kleopatro masz racje… we mnie wstępuje agresja jak widze Dorka. Cwaniaczek jeden, chciałby pozamykac ludziom usta… a w Korso za sprawą jego mamy pisali ciągle o nim….

Kleopatra
Kleopatra
8 lat temu
Reply to  Agresor

Istotnie Agresorze… z Doriana to kawał cwaniaczka i hipokryty. Jego mama i poseł Ch. prowadzą go za rączke jak małe dziecko (zresztą sie nie dziwie, zachowuje jakbybył dzieckiem) bez nich zginąłby jak ciotka w Czechach…

Kleopatra
Kleopatra
8 lat temu

Znam Dorka, niezły z niego szczur. Swego czasu nawet przyjaźnilismy się, ale teraz wiem,że szkoda było czasu. Wszyscy nasi zanajomi także poznali się na nim. Na osiedlu już nikt nie traktuje go powaznie!!!!

Tropiciel
Tropiciel
8 lat temu

Pik to typowy prowokator…. tak robi bo śpiewac nie umie. Jedynie co mu dobrze wychodzi to lizanie tyłka Zbycha Ch.