Zabrali słupek i mam konflikt z sąsiadem

- Przez nierozwagę robotników mam konflikt z sąsiadem – mówi Marian Dziura z Kielnarowej. – Zarzuca mi, że wchodzę w jego działkę. A odkąd słupek graniczny został przeniesiony w inne miejsce i wkopany w ziemię, nie wiem gdzie kończy się moja działka. Czekam już 7 miesięcy i dotąd nie przysłano geodety, który przesunąłby go w poprzednie miejsce. Winny jest temu PGE Dystrybucja i firma, która wykonała roboty przy wymianie słupa energetycznego. Fot. Paweł Bialic

KIELNAROWA. Firma na zlecenie PGE Dystrybucja wymieniła słup energetyczny i bezprawnie przesunęła rozdzielający dwie działki.

– Od początku roku mam problemy, bo podczas wymiany słupa energetycznego przesunięto słupek granitowy rozgraniczający moją działkę i sąsiada – mówi Marian Dziura z Kielnarowej. – Nie wiem więc gdzie kończy się moja nieruchomość. Zdarzało się, że wkraczałem na teren sąsiada przy koszeniu trawy i miał on o to pretensje. Kiedy w końcu PGE przesunie ten słupek w poprzednie  miejsce?

W styczniu br. pod dom Mariana Dziury przyjechali robotnicy z firmy El-Fach, którym PGE Dystrybucja zleciła wymianę słupa z podporą na słup bliźniaczy. Jednak nasz Czytelnik nie zauważył, że słupek graniczny zniknął, bo ziemia była przysypana śniegiem. Gdy go już nie było, okazało się, że znak rozgraniczający działkę leży w innym miejscu i jest uszkodzony. Sąsiad nawet rozpiął sznurek wyznaczający granicę jego działki. Ale to tylko tymczasowe rozwiązanie.

Przedstawiciele firmy wymieniającej słup energetyczny zobowiązali się, że przeniosą  granicznik w poprzednie miejsce. Ale tego nie zrobili. Marian Dziura interweniował w tej sprawie kilkakrotnie, ale to nic nie dało. 23 lipca wysłał kolejne ponaglające pismo do PGE Dystrybucja, ale nie otrzymał odpowiedzi. Dopiero po naszej interwencji, w ubiegłym tygodniu rzeszowski oddział PGE zdecydował, że słupek graniczny zostanie przeniesiony.

– W środę (22 sierpnia – przyp. red.) wysłaliśmy pismo do pana Mariana Dziury oraz jego sąsiada i zostali powiadomieni, że znaleźliśmy niezależnego geodetę, który słupek graniczny przeniesie w poprzednie miejsce – poinformował Łukasz Boczar, rzecznik prasowy w PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów. – Słupek zostanie umieszczony zgodnie z mapą. W ciągu dwóch tygodni przeprowadzone zostaną czynności administracyjne w tej sprawie.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

to są właśnie wibitni fachowcy którzy tak pierniczą robotę od 1945 roku- i mamy co mamy.

klepak
klepak
8 lat temu

Tak samo bylo i u nas. Przyszli zakopac slupek graniczny i potem 12 letnia corka ktora obok nich byla opowiadala co slyszala jak rozmawiali : Franek jak myslisz gdzie to moglo byc jak my kopali bo nie pamietam. A wal gdzie miekko bedzie mniej kopania. Nie zwrocili uwagi ze dziecko slyszy o czym rozmawiaja.
Za takie wykonanie pracy to ja SERDECZNIE DZIEKUJE !