Zachodni kierunek Asseco

Europa Zachodnia to dojrzały, a więc trudny rynek - ocenia Adam Góral. - By odnieść sukces trzeba włożyć więcej starań

RZESZÓW. Wywodząca się z naszego regionu firma będzie przejmować konkurentów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Kilka lat temu rzeszowski biznesmen Adam Góral zaczął inwestować w firmy w dawnych krajach socjalistycznych. Nie tak dawno dokonywał przejęć niewielkich spółek w Europie Zachodniej. Teraz planuje wejście na rynki amerykański i azjatycki.
Wywodzące się z Rzeszowa Asseco kontroluje firmy w całej Europie Środkowej (w tym na Bałkanach). Ostatnio pojawiła się spółka węgierska. Ma także przyczółki w Niemczech czy w Hiszpanii.

W tym roku Asseco zakupiło izraelską spółkę informatyczną Formula Systems. Zakup izraelskiej firmy daje dostęp do najnowocześniejszych technologii, jest także przepustką na rynki amerykański, kanadyjski czy japoński. Do holdingu Formula należą bowiem spółki Magic (narzędzia programistyczne) i Sapiens (producent programów dla sektora ubezpieczeń), które w branży oprogramowania są markami globalnymi i działają w tych właśnie krajach.

– Za kilka miesięcy zmienimy nazwę izraelskiej spółki na Asseco Systems – mówi Adam Góral, prezes Asseco Poland.

Jeszcze jedna ważna rzecz – Izraelczycy posiadają ponad 100 mln dolarów, które można przeznaczyć na zakupy kolejnych firm, co pozwoli wzmocnić Asseco. Oznacza to, iż wkrótce imperium Górala może powiększyć się o kolejne firmy z kolejnych rynków.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments