Zaczepiał uczniów czekających na autobus

Fot. Archiwum

RADYMNO. Wczoraj w Radymnie do czekających na przystanku autobusowym nastolatków podszedł nietrzeźwy mężczyzna. Używając siły wyjął z rąk 16-latka telefon komórkowy. Gdy drugi z chłopców odmówił wydania telefonu, został uderzony łokciem w nos. Policjanci z Radymna skrupulatnie gromadzili dowody w tej sprawie. Ustalili rysopis i zatrzymali sprawcę.

Wczoraj około godz. 13.30, w Radymnie na przystanku autobusowym 16-latek czekający na autobus został zaczepiony przez nietrzeźwego mężczyznę. Ubrany w bluzę z kapturem mężczyzna zażądał od 16-latka wydania telefonu. Gdy pokrzywdzony odmówił, sprawca wyrwał mu z dłoni telefon komórkowy, a potem wykręcił rękę i groził pobiciem. Chwile później sprawca wsiadł do ciemnego bmw i odjechał z miejsca zdarzenia. Nastolatek zaraz po zdarzeniu zaalarmował Policję.

Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili rysopis mężczyzny i wytypowali sprawcę zdarzenia. Około godz. 18.30  policjanci weszli do domu 23-letniego mieszkańca Radymna. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia okoliczności tej sprawy. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Tuż przed godz. 19 do komisariatu w Radymnie zgłosił się 17-letni mieszkaniec gm. Radymno. On także został uderzony przez nieznanego sobie mężczyznę w nos. Było to około godz. 13, gdy czekał na przystanku autobusowym.  Policjanci w trakcie rozmowy z pokrzywdzonym ustalili, że sprawca chciał pożyczyć od niego telefon komórkowy. Gdy 17-latek stanowczo odmówił i odchodził już do autobusu,  sprawca przetrzymywał go. Nastolatek wyrwał się, wsiadł do autobusu i pojechał do domu. O całym zdarzeniu chłopiec powiedział ojcu, który zawiózł go do szpitala. Po udzieleniu mu pomocy, chłopak wraz z ojcem powiadomił o całym zdarzeniu policjantów.

Policjanci okazali zatrzymanego 23-latka obu pokrzywdzonym. Pokrzywdzeni chłopcy potwierdzili, że to właśnie on ich zaatakował.  Jak wynika z ustaleń zaraz po kradzieży telefonu, sprawca zastawił go u kolegi w zamian za gotówkę. Policjanci odzyskali skradziony telefon i oddali go 16-latkowi.

pad, KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.