Zaczynają kończyć autostradę A4

Na jednym z podrzeszowskich odcinków autostrady rozpoczęło się już układanie ostatniej warstwy nawierzchni. Fot. GDDKiA

RZESZÓW. Na wielu odcinkach autostrady nie ma widoków na zakończenie prac w tym roku

Zbliża się koniec budowy jednego z czterech odcinków autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Firma Mostostal Warszawa, wykonawca odcinka od Węzła Rzeszów Centralny do Węzła Rzeszów Wschód kładzie już ostatnią warstwę nawierzchni, czyli tzw. warstwę ścieralną.

Losy odcinka stały się niepewne kiedy kilka tygodni temu ujawniono tam pęknięcia jeszcze nie zakończonej nawierzchni. Jak dowiedzieliśmy się w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mostostal naprawił pęknięcia i układa ostatnią warstwę drogi, 4-centymetrową warstwę ścieralną.

Sadząc z zaawansowania prac, domknięcie tego odcinka możliwe jest już w przyszłym miesiącu. Jeśli pogoda się nie popsuje, pierwszy fragment autostrady na Podkarpaciu będzie gotowy w maju. Gotowy w sensie budowlanym, postanie jeszcze odbiór drogi i zatwierdzenie, że wykonano ją jak należy.

Niestety niewiele z tego wynika, bo na pozostałych odcinkach ciężko o optymizm. Pozostałe odcinki autostradowej obwodnicy Rzeszowa będą gotowe zapewne blisko końca tego roku. Najbardziej będzie spóźniony miejski łącznik z autostradą, bo tam zaczęły zapadać się nasypy. W każdym razie o wpuszczeniu ruchu na autostradową obwodnicę zdecyduje data wybudowania miejskiego łącznika, a ta odsuwa się coraz bardziej, w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Tak samo wygląda wizja przejazdu autostradą z Krakowa do Przemyśla. O ile jest szansa, że do Rzeszowa pojedziemy z Krakowa jeszcze w tym roku. To za Rzeszowem otwiera się dalej wielka niewiadoma. Jest nią odcinek Rzeszów – Jarosław ze swoimi ogromnymi spóźnieniami. Tutaj nie ma widoków na zakończenie robót w tym roku, opóźnienia są tu dramatyczne i będzie to ostatnio oddany odcinek A4.

***

Mamy więc początek końca autostradowej epopei na Podkarpaciu. Tylko, że tego prawdziwego końca jeszcze nie widać.

Artur Getler

do “Zaczynają kończyć autostradę A4”

  1. MSEOEIRR

    PO PIERWSZE, GDDKiA TO JEDYNE CHYBA TAKIE KURIOZUM URZĘDNICZO=NIEUDOLNE W EUROPIE,PO DRUGIE BUDOWA DRÓG Z PĘKNIĘCIAMI NOWYCH TO JUŻ KPINA SAMA W SOBIE, PO TRZECIE KIEROWCY PŁACĄ PODATKI OD PALIW, OD AUT, I JESZCZE MAJA PŁACIĆ ZA JAZDĘ PO DROGACH BUDOWANYCH Z ICH PODATKÓW!!ALBO KTOŚ UDAJE IDIOTĘ ALBO JA CZEGOŚ NIE ROZUMIEM!!JEDNO JEST PEWNE JAK TO W POLSCE CWANIAKÓW NIE BRAKUJE!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.