Zaczynają nowy rozdział

PLH. Zapowiada się feta w Arenie Sanok

Dziś przed własną publicznością po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się zdobywcy Pucharu Polski, Ciarko KH Sanok. Zespół trenera Milana Jancuski zmierzy się w ligowym meczu z przedostatnią w tabeli ekipą KTH Krynica.

Działacze sanockiego klubu zapowiadają dodatkowe atrakcje. – Chcemy wystawić Puchar Polski w holu, a przed meczem dodatkowo będzie mała niespodzianka. Zapraszam wiec wszystkich kibiców na ten mecz jak i na następne – mówi prezes Ciarko KH, Piotr Krysiak i dodaje. – W pojedynku z Krynica chcemy zainkasować trzy punkty. Chcemy grać dobre mecze i nie stawiamy jakiś wielkich celów przed zespołem. Później w play-off trzeba będzie pokazać dobrą i skuteczną, a na ile to wystarczy trudno powiedzieć – mówi prezes sanockiego klubu.

Sanoczanie w tym sezonie dwa razy zmierzyli się z ekipą KTH Krynica, wygrywając oba mecze. U siebie 5-2 i na wyjeździe 6:3. – Musimy teraz przejść z euforii do rzeczywistości – mówi II trener Ciarko KH, Merk Ziętara. – Teraz rozpoczynają się najważniejsze dwa miesiące w tym sezonie. Końcówka ligi i przygotowania do play-off. Ważne jest, żeby do tej decydującej fazy wystartować z pierwszej czwórki – mówi asystent trenera Jancuski, który potwierdza, że zdobyty Puchar Polski na pewno jest dodatkowym bodźcem do walki w PLH. – Na pewno pod względem psychologicznym to nam pomoże. Zawodnicy będą mogli uwierzyć w to, że są w stanie pokonać teoretycznie mocniejsze drużyny, bo przecież dokonali tego w Pucharze Polski. Zdajemy sobie sprawę, że play-off rządzi się swoimi prawami, to zupełnie inne rozgrywki – kończy Ziętara.

Roszady kadrowe w Krynicy

W okresie świąteczno-noworocznym w zespole KTH Krynica doszło do kilku kadrowych zmian. Najważniejszą jest przejście do Unii Oświęcim Petra Valusiaka, który jest najskuteczniejszym strzelcem ekstraklasy. „Katecheci” pozyskali natomiast dwóch zawodników z Naprzodu bramkarza Michała Elżbieciaka i obrońcę Adriana Kurza. Fatalna sytuacja w Janowie sprawiła, iż obaj zawodnicy mimo zamknięcia okna transferowego mogą zmienić klub. Zgodnie z regulaminem jeżeli obecny pracodawca zalega z wypłatą sięgającą trzech miesięcy zawodnik może rozwiązać kontrakt i zmienić klub. Elżbieciak zastąpi miejsce Ondřeja Raszki, natomiast Kurz wzmocni defensywę kryniczan. W ekipie z Krynicy pojawili się też na zasadzie wypożyczenia dwaj młodzi zawodnicy z Comarch Cracovii: 20-latek Krzysztof Kozak i rok młodszy Marek Bryła.

CIARKO KH Sanok – KTH Krynica, wtorek godz. 18

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments