Żąda odszkodowania za złamanie ręki

- W styczniu 2011 obiecywano nam, że moja kuzynka otrzyma odszkodowanie - mówi Renata Storożyńska z Rzeszowa w imieniu kuzynki Danuty Gil. – Minął już rok, a decyzja o wypłacie nie zapadła. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Ponad rok temu kobieta złamała rękę, bo zarządca budynków, mimo ciążącego na nim obowiązku, nie usunął z chodnika śniegu i lodu.

Renata Gil od roku i dziewięciu miesięcy bezskutecznie domaga się odszkodowania od rzeszowskiego Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych za złamaną rękę. W styczniu 2011 roku przyjechała do rodziny w Rzeszowie i przechodząc po oblodzonym chodniku przy ul. Śniadeckiego pośliznęła się i upadła. Od MZBM żąda rekompensaty za leczenie i rehabilitację, bo administracja nie wywiązała się ze swojego obowiązku i nie usunęła z chodnika śniegu i lodu.

Do przykrego zdarzenia doszło 7 stycznia ub. roku. Trzy dni później Danuta Gil, mieszkanka Przemyśla, wysłała pismo do dyrekcji MZBM w Rzeszowie informując, że za cierpienie i niezdolność do normalnego życia należy się jej odszkodowanie w kwocie 6 tys. zł. 20 stycznia otrzymała pismo z Rejonu Obsługi Mieszkańców nr 1 MZBM,  w którym kierownik Grażyna Pragłowska-Pyrek powiadomiła ją, że “sprawa odszkodowania nastąpi po zakończeniu okresu leczenia i rehabilitacji”.

Danutę Gil poproszono jedynie o przesłanie świadectwa lekarskiego z informacją o stanie zdrowia po zakończeniu leczenia. Niestety, mimo dostarczenia lekarskich dokumentów poświadczających, że doszło do złamania ręki oraz o jej  leczeniu i rehabilitacji, dyrekcja MZBM do dzisiaj nie wypłaciła odszkodowania.

– Czy pani Danuta Gil otrzyma odszkodowanie? – zapytaliśmy przedstawiciela Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

– Wkrótce zostanie zawarte porozumienie między ubezpieczycielem, a panią, która uległa wypadkowi – poinformowała nas Maria Pięciak, główna księgowa w MZBM w Rzeszowie. – Odszkodowanie zostanie jej wypłacone.

Mariusz Andres

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Markiz de Sade Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

Ale pretensjonalna kobita…