Żądali myta

Fot. Archiwum

RÓWNE (POW. KROŚNIEŃSKI). Za skorzystanie z kładki, pokrzywdzeni mieli zapłacić napastnikom myto. Kiedy odmówili, spadł na nich grad ciosów.

 Do przestępstwa doszło tydzień temu w sobotę, w rejonie kładki nad Jasiołką w miejscowości Równe. Około godz. 23 dwaj 18-latkowie z gminy Chorkówka chcieli przejść tamtędy przez rzekę.
Niestety, już na drugim brzegu natknęli się na pięciu młodych mężczyzn, którzy zażądali od nich opłaty za skorzystanie z kładki. Kiedy osiemnastolatkowie odmówili zostali zaatakowani i brutalnie pobici. Później napastnicy jednemu z pokrzywdzonych ukradli z portfel niewielką ilość gotówki, a drugiemu kilka papierosów.
Kilka dni później sprawcy rozboju znaleźli się w rękach policjantów z komisariatu w Dukli. Ostatecznie funkcjonariusze ustalili, że przestępstwa dopuścili się dwaj 19-latkowie, 17-latek i 16-latek. Wszyscy są mieszkańcami gminy Dukla. Ich piąty kolega zachował więcej rozsądku i nie brał udziału w rabunku. Tym samym uniknie odpowiedzialności karnej za ten czyn.
Za rozbój trzem podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Zgodnie z decyzją prokuratora, do czasu rozprawy w sądzie wszyscy pozostaną pod dozorem Policji. Sprawę ich nieletniego kolegi rozpozna natomiast sąd rodzinny.
pad/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.