„Żądamy chodnika i latarni ulicznych”

Przy naszych domach brakuje oświetlenia i chodnika – zwracają uwagę mieszkańcy ulicy Mościckiego w Łańcucie. Fot. Autor

ŁAŃCUT. Od lat czekają na poprawę swojego bezpieczeństwa.

Do redakcji Super Nowości zadzwonili mieszkańcy ulicy Mościckiego  w Łańcucie. – Na naszej ulicy w ciągu kilkuset metrów nie ma ani lamp, ani chodnika. Mieszkamy przy drodze wojewódzkiej. Od lat piszemy pisma, zwracamy uwagę na nasz problem i nic się nie zmienia – żalą się.

– Droga była przebudowywana w 2003 roku. Kilkaset metrów dalej zaczyna się wieś Wysoka i tam chodnik już jest. Tylko tu została taka dziura – zwracają uwagę mieszkańcy.

– Przy naszych domach brakuje oświetlenia i chodnika. Droga jest ruchliwa. Zimą jak jest śnieg musimy chodzić poboczem. Moją córkę potrącił samochód i ją zostawił bez pomocy. Naprawdę jest niebezpiecznie – dodaje mieszkanka ulicy Mościckiego. – Od lat chodzimy do urzędów, piszemy pisma, a o budowie nic nie wiemy – podsumowują ludzie.

Urzędy deklarują pomoc
– Ul. Mościckiego w Łańcucie leży wciągu drogi wojewódzkiej 877 Naklik-Dylągówka i jest zarządzana przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie – informuje Stanisław Gwizdak (54l.), burmistrz Łańcuta.

– Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich posiada przekazaną przez Miasto Łańcut dokumentację techniczną na „Przebudowę odcinka drogi nr 877 ulica Mościckiego w Łańcucie w zakresie budowy chodnika i odwodnienia jezdni w obrębie istniejącego pasa drogowego”. Realizacja inwestycji będzie możliwa na ogólnych zasadach współfinansowania województwa podkarpackiego z jednostkami samorządu terytorialnego. Miasto Łańcut po podjęciu uchwały o pomocy finansowej na budowę chodnika powinno przesłać ją wraz z wnioskiem do PZDW, który po sprawdzeniu jego poprawności zawnioskuje na Zarząd Województwa Podkarpackiego o przyjęcie do realizacji przedmiotowego zadania. Zarząd Województwa w ramach posiadanych środków finansowych w budżecie województwa podejmie decyzję o skierowaniu przedmiotowego zadania do realizacji – dowiadujemy się w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

– Miasto w tym roku planuje wykonanie oświetlenia ulicznego za kwotę 75 tys. zł oraz jest przewidywane wsparcie 100 tys. zł celem wykonania chodnika. Dlatego liczymy na wyrozumiałość mieszkańców, gdyż już niedługo doczekają się realizacji tego przedsięwzięcia, co zapewne poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu w tej części miasta – powiedział Stanisław Gwizdak.

Justyna Paszkiewicz

To ruchliwa droga. Jeżdżą tędy tiry. Idąc do szkoły, do pracy, czy na spacer ludzie za każdym razem obawiają się o swoje bezpieczeństwo

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Gregpodatnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Greg
Gość
Greg

Ja do pana Pazdana już wydeptałem ścieżkę w sprawie zrobienia utwardzenia ulicy Słonecznej od strony Soniny. Za każdym razem słyszę to samo, że nie ma i nie będzie pieniędzy więc zrobią wam oświetlenie i chodnik jak i mnie. Najważniejsze, że przed wyborami obiecają nam cuda a po s…e.

podatnik
Gość
podatnik

jak pan burmistrz obieca to ludziska macie pewna oswietlenie chodniki i co tylko, burmistrz, starosta, wój to wielka miejska klika wzajemnych adoracji nepotyzmu to co sie dzieje w zarzadzanych przez nich urzedach przekracza wszelkie granice