Zadbaj o swoja wyższą emeryturę

Jeśli do ZUS-u nie dostarczymy odpowiednich dokumentów, nasza emerytura będzie niższa niż ta, która nam przysługuje – mówi Małgorzat Bukała, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Rzeszowie.

PODKARPACIE. Dopilnuj właściwego naliczenia kapitału początkowego – dostarcz do ZUS-u odpowiednie dokumenty.

 

Kapitał początkowy jest częścią naszej przyszłej emerytury. Jeśli ZUS nie obliczy go nam na podstawie dokumentów, które dostarczymy wraz z wnioskiem, nasza emerytura będzie niższa niż ta, która nam przysługuje.

O wyliczenie kapitału początkowego powinny wystąpić osoby urodzone po 31 grudnia 1948 roku, które do 1 stycznia 1999 r. przepracowały co najmniej sześć miesięcy i jeden dzień.

Kapitał początkowy obliczany jest wyłącznie na wniosek osób zainteresowanych. Aby go ustalić, trzeba do ZUS-u złożyć: wniosek oraz kwestionariusz dotyczący okresów składkowych i nieskładkowych. Potrzebne druki dostaniemy w każdym oddziale ZUS. Można je też pobrać ze strony internetowej www.zus.pl.

Więcej w Super Nowościach

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TOMEK
TOMEK
9 lat temu

PROSZE O POMOC. CZY KTOS MOZE MI ODPOWIEDZIEC NA NASTEPUJACE PYTANIE?: CZY W POLSCE ISTNIEJE EMERYTURA MINIMALNA ? (JEZELI ISTNIEJE TO ILE WYNOSI NA DZISIAJ)?