Zadbajmy o bezpieczeństwo na osiedlach!

RZESZÓW. Mieszkańcy zgłaszają za naszym pośrednictwem swoje propozycje do umieszczenia na mapie bezpieczeństwa Rzeszowa. Chodzi o niezbędne inwestycje, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa na miejskich osiedlach.

Przypomnijmy, że inicjatywa sporządzenia mapy bezpieczeństwa Rzeszowa wyszła od Jerzego Cyprysia, przewodniczącego Komisji Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi i Organizacjami Pozarządowymi Rady Miasta. Wszystkie niezbędne inwestycje zostaną spisane, a później uszeregowane według hierarchii ważności. Odzew mieszkańców na nasz czwartkowy artykuł był natychmiastowy.

Zmieńcie sterowanie sygnalizacją!

Propozycję pana Wojciecha można załatwić od ręki i bez kosztów. Czytelnik sugeruje na skrzyżowaniu ulicy Lisa Kuli z Jagiellońską zmianę sygnalizacji ze wzbudzanej na automatyczną.

– Obecnie piesi chcący przejść przez ul. Lisa Kuli muszą nacisnąć przycisk, by wywołać zmianę świateł. Wielokrotnie obserwowałem, iż po dwóch stronach chodnika oczekuje kilkadziesiąt osób (!), żadna z nich nie wcisnęła przycisku na sygnalizatorze i część osób decyduje się na przejście przez ulicę na czerwonym świetle (które trwa krótko, tylko w celu przepuszczenia aut z ul. Jagiellońskiej) – przekonuje pan Wojciech. – Wzbudzana sygnalizacja na tak ruchliwym skrzyżowaniu, o dużym natężeniu ruchu pieszego jest niezrozumiała. Powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych zniecierpliwionych oczekiwaniem na zmianę świateł.

Wystarczy postawić latarnie

Czytelnik z ul. Dąbrówki (os. Dąbrowskiego) zwraca uwagę na brak oświetlenia przy tej małej uliczce.

– Przecież to praktycznie centrum miasta – przypomina mieszkaniec. – Niestety, chociaż inne części Rzeszowa są przesadnie iluminowane, tutaj przez wiele lat władze nie zadbały o postawienie latarni. A ciemności sprzyjają różnym niebezpiecznym sytuacjom.

To tylko dwie z wielu zgłoszonych przez mieszkańców propozycji poprawy bezpieczeństwa. Wszystkie przekażemy Radzie Miasta.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments