- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Zadbajmy o bezpieczeństwo na osiedlach!

Posted By Redaktor On 21 marca 2011 @ 09:46 In Rzeszów | No Comments

RZESZÓW. Mieszkańcy zgłaszają za naszym pośrednictwem swoje propozycje do umieszczenia na mapie bezpieczeństwa Rzeszowa. Chodzi o niezbędne inwestycje, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa na miejskich osiedlach.

Przypomnijmy, że inicjatywa sporządzenia mapy bezpieczeństwa Rzeszowa wyszła od Jerzego Cyprysia, przewodniczącego Komisji Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi i Organizacjami Pozarządowymi Rady Miasta. Wszystkie niezbędne inwestycje zostaną spisane, a później uszeregowane według hierarchii ważności. Odzew mieszkańców na nasz czwartkowy artykuł był natychmiastowy.

Zmieńcie sterowanie sygnalizacją!

Propozycję pana Wojciecha można załatwić od ręki i bez kosztów. Czytelnik sugeruje na skrzyżowaniu ulicy Lisa Kuli z Jagiellońską zmianę sygnalizacji ze wzbudzanej na automatyczną.

- Obecnie piesi chcący przejść przez ul. Lisa Kuli muszą nacisnąć przycisk, by wywołać zmianę świateł. Wielokrotnie obserwowałem, iż po dwóch stronach chodnika oczekuje kilkadziesiąt osób (!), żadna z nich nie wcisnęła przycisku na sygnalizatorze i część osób decyduje się na przejście przez ulicę na czerwonym świetle (które trwa krótko, tylko w celu przepuszczenia aut z ul. Jagiellońskiej) – przekonuje pan Wojciech. – Wzbudzana sygnalizacja na tak ruchliwym skrzyżowaniu, o dużym natężeniu ruchu pieszego jest niezrozumiała. Powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych zniecierpliwionych oczekiwaniem na zmianę świateł.

Wystarczy postawić latarnie

Czytelnik z ul. Dąbrówki (os. Dąbrowskiego) zwraca uwagę na brak oświetlenia przy tej małej uliczce.

- Przecież to praktycznie centrum miasta – przypomina mieszkaniec. – Niestety, chociaż inne części Rzeszowa są przesadnie iluminowane, tutaj przez wiele lat władze nie zadbały o postawienie latarni. A ciemności sprzyjają różnym niebezpiecznym sytuacjom.

To tylko dwie z wielu zgłoszonych przez mieszkańców propozycji poprawy bezpieczeństwa. Wszystkie przekażemy Radzie Miasta.

kk


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/zadbajmy-o-bezpieczenstwo-na-osiedlach/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.