Zadzwoń gdy ośrodek wypoczynkowy nie spełni oczekiwań

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. 4 tys. dzieci i młodzieży będzie mogło wypocząć na wakacjach dzięki 1,6 mln zł od wojewody.

– Dla dzieci z rodzin najuboższych wypoczynek zostanie w pełni sfinansowany. Na ten cel przekazanych zostanie prawie 1,2 mln zł. Liczymy, że na kolonie i obozy wyjedzie ponad 1,4 tys. dzieci i młodzieży. Pozostała kwota – ponad 470 tys. zł – przeznaczona będzie na dofinansowanie wypoczynku dla prawie 2,5 tys. dzieci – mówi Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Wojewoda Podkarpacki.

Według niej wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci są już w pełni przygotowane do wakacji. Policjanci do kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Goprowcy do sprawdzania, czy dzieci idące w góry są odpowiednio wyposażone w sprzęt i ubrania. Sanepid do bieżącej kontroli miejsc, w których dzieci mają wypoczywać.

1/3 dzieci odpocznie

Kuratorium Oświaty szacuje, że ok. 100 tys. dzieci z regionu (z 350 tys.) wyjedzie w tym roku na wypoczynek poza miejsce zamieszkania bądź spędzi wakacje w swojej miejscowości, m.in. na półkoloniach organizowanych przez placówki oświatowo-wychowawcze, świetlice szkolne, młodzieżowe domy kultury czy ośrodki sportowe.

Na okres wakacji w Kuratorium Oświaty uruchomiono dodatkowy telefon 880 573 777 – numer telefonu interwencyjnego dla uczestników wypoczynku, rodziców i nauczycieli. – Każdy, kto będzie zaniepokojony np. warunkami w miejscu pobytu dzieci, będzie mógł do nas zadzwonić na numer 880 573 777. Wówczas wizytatorzy z kuratorium sprawdzą taki turnus. Miło nam będzie też gdy dostaniemy informacje o plusach zastanych w ośrodku, co pozwoli nam potwierdzić celowość wydawanych pieniędzy – mówi Mariola Kiełboń, starszy wizytator z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. – Numer telefonu zaufania można znaleźć na stronie kuratorium www.ko.rzeszow.pl

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments