Zagadkowa śmierć w Górze Ropczyckie

- Nie jest znana dokładna przyczyna zgonu Rafała O., wyjaśni to sekcja zwłok - mówi Dariusz Brzykowksi, szef Prokuratury Rejonowej w Ropczycach. - Nie wiadomo zatem, czy pobicie, które miało miejsce kilka dni przed zgonem, mogło spowodować śmierć mężczyzny. Fot. Artur Getler
– Nie jest znana dokładna przyczyna zgonu Rafała O., wyjaśni to sekcja zwłok – mówi Dariusz Brzykowksi, szef Prokuratury Rejonowej w Ropczycach. – Nie wiadomo zatem, czy pobicie, które miało miejsce kilka dni przed zgonem, mogło spowodować śmierć mężczyzny. Fot. Artur Getler

GÓRA ROPCZYCKA. Na terenie tzw. dworku znaleziono zwłoki mężczyzny. Kilka dni wcześniej został pobity.

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach ujawniła szczegóły zagadkowej śmierci 37-letniego Rafał O. Jego ciało znaleziono 20 listopada. Początkowo wszystko wskazywało na naturalne przyczyny zgonu. W trakcie śledztwa okazało się jednak, że mogło być inaczej…

Rafał O., pochodzący z Olimpowa, od jesieni ubiegłego roku „pomieszkiwał” u znajomego w Górze Ropczyckiej na terenie tzw. dworku. To miejsce w Górze Ropczyckiej nie cieszy się najlepszą opinią. – Mieszkają tam biedni i bezrobotni ludzie, ale niestety wśród nich jest dużo jak się to mówi elementu – drobni złodzieje, pijacy – mówi jeden z mieszkańców wsi.

Rafał O. został znaleziony przez jedną z osób również zamieszkujących w owym „dworku”. Mężczyzna leżał na wznak, twarzą do ziemi przy ogrodzeniu budynku. Wezwano policję i pogotowie, lekarze stwierdzili zgon. Na ciele nie stwierdzono żadnych śladów po użyciu narzędzia. Jedynie twarz mężczyzny była opuchnięta. Ciało zabezpieczono do sekcji, ślady na twarzy okazały się efektem pobicia.

– W toku śledztwa ustaliliśmy, że w nocy z 15 na 16 listopada Rafał O. został pobity przez dwóch mężczyzn – mówi Dariusz Brzykowski, szef Prokuratury Rejonowej w Ropczycach.

Ustalono sprawców pobicia. Okazali się nimi 24-letni mieszkaniec Sędziszowa oraz 29-letni mieszkaniec Góry Ropczyckiej. Obydwaj przyznali się do pobicia, wyjaśnili, że przyszli do Rafał O., by odebrać kurtkę, którą ten ukradł tego samego dnia na terenie pubu w Górze Ropczyckiej.

– Nie jest znana dokładna przyczyna zgonu – mówi prokurator Brzykowski. – Czekamy na wyniki sekcji, dopiero wtedy będzie można potwierdzić, czy pobicie miało związek ze śmiercią mężczyzny.

Jak na razie 24-latek i 29-latek usłyszeli zarzut pobicia, przebywają na wolności i zostali objęci dozorem policji. Natomiast sam Rafał O. był jeż wcześniej znany organom ścigania. Został skazany prawomocnym wyrokiem za znęcanie się nad rodziną, w tym nad małoletnimi dziećmi. Ponadto toczyły się wobec niego postępowania, w których podejrzany był o kradzieże.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments