Zaglądamy do budżetu Dębicy na 2014 rok

- Poziom zadłużenia w przyszłorocznym budżecie będzie niższy nie w tegorocznym - zapowiada Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. - Wbrew pojawiającym się głosom, że zadłużenie miasta rośnie, w 2014 roku przy porównywalnej wysokości budżetu poziom zadłużenia będzie mniejszy. Fot. Autor
– Poziom zadłużenia w przyszłorocznym budżecie będzie niższy nie w tegorocznym – zapowiada Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. – Wbrew pojawiającym się głosom, że zadłużenie miasta rośnie, w 2014 roku przy porównywalnej wysokości budżetu poziom zadłużenia będzie mniejszy. Fot. Autor

DĘBICA. Udało się nam uzyskać pierwsze informacje dotyczące planowanego kształtu przyszłorocznego budżetu Dębicy.

Miasto ma dysponować porównywalną kwotą jak w tym roku, tj. 120 mln zł. Jak udało nam się ustalić, zadłużenie budżetu Dębicy ma spaść o kilka procent. Planowane są inwestycje. Miasto ma też więcej wydać na oświetlenie ulic, na które dębiczanie sarkają od dawna.

Budżet na 2014 rok ma zamknąć się kwocie 120 milionów złotych. Zadłużenie ma wynieść 33 procent wobec 37, jakie było w tegorocznym budżecie. – Spadek poziomu zadłużenia da nam możliwość korzystania ze środków unijnych – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy.

Władze miasta zapowiadają, że dodatkowe środki zostaną przeznaczone na oświetlenie miasta. Nie tylko będzie się świecić więcej latarni (dotychczas w mieście świeciła co druga). Ratusz zaplanował też inwestycje. Już w przyszłym roku część oświetlenia zostanie wymienione na bardziej oszczędne i efektywniejsze lampy LED-owe.

Burmistrz Dębicy zapowiada, że nie oparł budżetu na optymistycznych założeniach. Budżet został skonstruowany na racjonalnych przewidywaniach dochodów miasta, które w rzeczywistości mogą się okazać jeszcze wyższe. Teraz budżetem zajmą się radni. Sesja budżetowa będzie możliwa jednak dopiero w połowie grudnia.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments