Zagraj w lidze

Tenis jest dla każdego, bez względu na wiek – mówi trener Marian Gajdek. Fot. Wit Hadło

TENIS ZIEMNY. Sezon tenisowy na otwartych kortach zaczyna rozkręcać się na dobre. Po raz trzeci rusza na kortach „Tenis Play” przy ul. ks. Jałowego 23A amatorska liga, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

– W naszej lidze może zagrać każdy, bez względu na wiek czy płeć – mówi Marian Gajdek, główny organizator i trener tenisa. Zapisy do rozgrywek, które jako jedyne w Rzeszowie są cykliczne, trwają do 11 maja. Wówczas to na kortach odbędzie się impreza otwierająca oficjalnie sezon 2013. Liga ruszy natomiast kilka dni później (więcej informacji na stronie: www.tenisplay.pl).

– Będzie podzielona na I i II i tutaj nikomu nie narzucamy, w której lidze ma zagrać. Jak ktoś się czuje na siłach grać w wyższej, to może się tam zapisać. Każdy przecież zna swoje umiejętności. Swoja ligę będą miały też panie. Zapraszamy wszystkich chętnych, stałych uczestników jak i nowych – mówi Marian Gajdek, który zauważa, że zainteresowanie tenisem z roku na rok wzrasta. – W ub. roku w amatorskiej lidze mieliśmy 40 osób, a rok wcześniej niespełna 20 – mówi. – Zainteresowanie tenisem rośnie, ale głównie przychodzą grać osoby w wieku średnim i starszym.  Ludzie dochodzą do wniosku, że warto spróbować i się trochę poruszać, bowiem tenis jest dla każdego, bez względu na wiek. Szkoda tylko, że młodzież się nie garnie- mówi trener Gajdek, który szefuje na kortach TenisPlay, które są obecnie najstarszymi w Rzeszowie. Ostatnio przeszły remont, m.in. poprawiono nawierzchnię.

rm

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o