Zagrają dla dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi

RZESZÓW. Powodem wybrania tej dziedziny medycyny do finansowego wsparcia był przypadek zatrucia muchomorem sromotnikowym 6-letniego Tomka z Tarnawiec. Chłopiec wymagał dializ, przeszczepu wątroby i wielomiesięcznej hospitalizacji.

Atrakcjami, które mają przyciągnąć widzów na Rynek będą pokazy goprowców, straży pożarnej, straży granicznej, policji, studentów Politechniki Rzeszowskiej, Krystiana Herby, żużlowców Marmy Rzeszów, motocyklistów Red Zone Motorcycle’s Pub i innych. Na scenie zobaczymy solistów Centrum Sztuki Wokalnej z Rzeszowa, Breeze, Mariolę Niziołek, Amiti, Revolution, Ruthefort, Vallium, Joke Ferajna, Mocha Trio. O godzinie 20 tradycyjnie zostanie wysłane „światełko do nieba”, a po nim wystąpi gwiazda tego wieczoru, Andrzej Piaseczny.

Przez cały dzień będą licytowane przedmioty prezentowane na scenie rynku, m. in. konik huculski z Zootechnicznego Zakładu Doświadczalnego w Odrzechowej (drugi trafi do Sanoka). O godzinie 13 i 15 specjaliści z zakresu nefrologii i urologii wyjaśnią dla kogo gra tegoroczna orkiestra, czyli do ratowania kogo przeznaczony będzie sprzęt zakupiony za pieniążki wrzucane do specjalnych puszek z czerwonym serduszkiem.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments