Zagrali dla sierot

Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Osiem piłkarskich zespołów wystąpiło w mikołajkowym turnieju Maraton Cup.

Piłkarze reprezentujący kilka ligowych poziomów i oldboye, grali w 6-osobowych drużynach. Wygrał zespół Stali Stalowa Wola, który w finale po rzutach karnych pokonał Unię Nowa Sarzyna 3:2 (w regulaminowym czasie był remis 1:1). Stal grała w składzie: Dawid Wołoszyn – Michał Czarny, Wojciech Fabianowski, Bartosz Horajecki, Mateusz Kantor, Dmian Łanucha. Trzecie miejsce zajął zespół Maratonu.

Emocje sportowe, choć ich nie brakowało, nie były w turnieju najważniejsze. Piłkarze i kibice – Stowarzyszenie Sympatyków Stali Stalowa Wola, też wystawiło swój zespół, a grał w nim m.in. prezes Stali Grzegorz Zając – od lat współpracują ze stalowowolskim Domem Dziecka. W różny sposób wspierają jego podopiecznych. Tym razem celem był nowy telewizor, który dzieci zamarzyły sobie na Mikołaja.

Piłkarze w przerwach między meczami wędrowali z puszkami na datki między kibicami i uzbierali ile trzeba. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był Paweł Wtorek, jeszcze niedawno obrońca Stali Stalowa Wola, dziś trener Unii Nowa Sarzyna i nauczyciel wf w stalowowolskim Zespole Szkół nr 2. Na sztucznej murawie boiska tej szkoły turniej został rozegrany.

jam

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o