Zagroda pokazowa żubrów już otwarta

Fot. Archiwum

BIESZCZADY. Jest nowa atrakcja turystyczna

W miniony czwartek, 17 maja, odbyła się uroczystość otwarcia zagrody pokazowej żubrów w Nadleśnictwie Stuposiany. W zagrodzie przebywa stado sześciu żubrów, które można zobaczyć z bliska i w dodatku za darmo.

- Bardzo ważna jest dla nas społeczna akceptacja działań na rzecz ochrony przyrody i myślę, że możliwość oglądania żubrów w ich środowisku będzie tę akceptację zwiększać. Jestem przekonany, że obiekt ten znakomicie przysłuży się nie tylko edukacji przyrodniczej prowadzonej przez Lasy Państwowe, ale stanie się też ważnym elementem promocji turystyki dla całego regionu – skomentował dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Balwierczak.

Obiekt, do którego prowadzi stylowa brama, wyposażony jest w punkty edukacyjne przybliżające historię i problematykę ochrony bieszczadzkiego stada żubrów. Cały kompleks obiektów zajmuje dziewięć hektarów. Dwie duże platformy widokowe pozwalają na oglądanie zwierząt niemal na całości zagrody pokazowej. – Zagroda pokazowa położona jest przy trasie Stuposiany-Muczne, nad potokiem Czerwonym. Czynna jest od godz. 9 do 19. Jej zwiedzanie jest bezpłatne – informuje  Edward Marszałek, rzecznik RDLP w Krośnie

Dodajmy, że łączny koszt przedsięwzięcia to milion złotych, z czego 85 procent to pieniądze pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozostałą część dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

wz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.