Zakapował ich na policję więc tak się „odwdzięczyli”?

Stał roztrzęsiony, trupioblady a jedną rękę miał całą we krwi - relacjonuje Józef Kolebuk, który jako pierwszy udzielił pomocy Maciejowi K.

ROPCZYCE. Zwyrodnialec zmusił 19-letniego Macieja K. do kopania w lesie swojego grobu

– Stał roztrzęsiony, trupioblady a jedną rękę miał całą we krwi – relacjonuje Józef Kolebuk, który jako pierwszy udzielił pomocy Maciejowi K. – Zadzwoniłem po policję. Dopiero potem dowiedziałem się, że jacyś ludzie kazali mu kopać dół w lesie, nieopodal kapliczki.
Przypomnijmy. W minioną środę ok. godz. 18 do zaparkowanego nieopodal ropczyckiego dworca bmw wdarło się 4 młodych mężczyzn. Ciosem w twarz ogłuszyli siedzącego za kierownicą 19-letniego Macieja K. i odjechali do Porąb Chechelskich. Tam 24-letni Tomasz M. wywlókł chłopaka do lasu i nieopodal przydrożnej kapliczki kazał mu kopać dół. Chłopak uciekł i trafił do pobliskiego gospodarstwa Józefa Kolebuka, skąd wezwano pomoc. – Dochodziła godz. 19.30 – relacjonuje pan Józef – Maciej K. przybiegł zdyszany do mojego domu i prosił o pomoc. Był przerażony, cały się trząsł. Mówił że boli go tył głowy i ręka i coś o 4 mężczyznach którzy ukradli mu komórkę i dokumenty. Dopiero później dowiedziałem się, że w lesie nieopodal kapliczki musiał drzeć rękami ziemię.

Doniósł na nich na policję, chcieli się odpłacić?

Trafiliśmy do znajomego Macieja K, który nie chce jednak podawać swojego nazwiska. – Oni wszyscy się znali. – przyznaje – Maciej K. doniósł chyba na nich na policję, więc tak mu się odpłacili – dodaje.

W dniu rozboju ok. godz. 22 policjanci zatrzymali Macieja K, pozostałych mężczyzn nazajutrz rano. Sprawcami okazali się, trzej mieszkańcy Ropczyc oraz ich kolega z podropczyckiej wsi: 19-letni Mirosław Ś, 18-letni Bartłomiej M. i 28-letni Bogumił K. Wszystkim zostały wstępnie przedstawione zarzuty rozboju. Tomasz M. został aresztowany na 3 miesiące i odpowie dodatkowo za groźby pozbawienia życia. Wobec pozostałych został zastosowany dozór policyjny.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments