Zakochani od pół wieku (ZDJĘCIA)

Piękne jubileusze długodystansowcy w miłości świętowali w Gminnym Ośrodku Kultury w Gorzycach. Fot. Bogdan Myśliwiec

GORZYCE. 50 lat temu powiedzieli, że się kochają i do dziś się nie to nie zmieniło.

64 pary z gminy Gorzyce, które w 2019 roku świętowały swój jubileusz 50, 55 i 60-lecia pożycia małżeńskiego zostały uhonorowane medalami Prezydenta RP oraz listami gratulacyjnymi.

– Patrzymy na was z podziwem, bo czy jest coś piękniejszego w życiu od miłości i wzajemnego szacunku. Dziękuję wam, że pielęgnujecie w sobie to uczucie, które związało was kilkadziesiąt lat temu i pozwala trwać po dziś dzień. Dziękuję każdemu z was, za budowanie naszej małej ojczyzny, bo każdy z was ma w niej cząstkę siebie – mówił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Na uroczystość zostały zaproszone pary, które w 1969, 1964 i 1959 roku zawarły związek małżeński. Medale, listy gratulacyjne, kwiaty oraz drobne upominki wszystkim jubilatom wręczali: wójt Leszek Surdy, zastępca wójta Lucyna Matyka, przewodniczący rady gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak, zastępca przewodniczącego rady gminy Gorzyce Paweł Słonina oraz kierownik USC Barbara Babiec-Wziątek.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie prezydent Polski – Andrzej Duda przyznał 32 parom z gminy Gorzyce, odznaczenia osobiście odebrało 26 par: Zofia i Eugeniusz Baryłowie, Marianna i Edward Chojnaccy, Teresa i Kazimierz Grzywaczowie, Teresa i Franciszek Jabłońscy, Urszula i Stanisław Jakubikowie, Cecylia i Janusz Jaroszowie, Zofia i Marian Kawowie, Maria i Jerzy Kochowscy, Teresa i Stanisław Krasoniowie, Czesława i Czesław Lachowscy, Grażyna i Andrzej Malczewscy, Marianna i Wiesław Osiakowie, Stanisława i Zdzisław Pałkowie, Zdzisława i Jerzy Perłowie, Maia i Józef Rzucidłowie, Zofia i Stanisław Stępniowie, Helena i Jerzy Stopińscy, Stanisława i Stanisław Suszkowie, Janina i Edward Sztukowie, Maria i Bronisław Taborowie, Emilia i Ryszard Tosiowie, Janina i Julian Trościńscy, Elżbieta i Tadeusz Turkowie, Helena i Aleksander Tworkowie, Danuta i Stanisław Węgrzynowie oraz Maria i Andrzej Zmyjowie.

W 55. rocznicę ślubu okolicznościowym listem i upominkami zostali uhonorowani: Wiktoria i Mieczysław Dumowie, Janina i Stanisław Cibowie, Janina i Adam Paterkowie, Zofia i Józef Kochowscy, Ludwik i Ludwika Bijakowie,Zofia i Czesław Pyrkoszowie, Zofia i Ryszard Koprowie, Izabela i Ryszard Kotwicowie, Maria i Franciszek Gamoniowie, Ewa i Zbysław Kisielowie, Leokadia i Józef Przebieradłowie, Kazimiera i Eugeniusz Holcowie, Maria i Paweł Lasotowie, Marianna i Henryk Piwowarowie.

Gratulacje w 60. rocznice ślubu odebrali: Stefania i Stefan Gołębiowscy, Stefania i Franciszek Urbaniakowie, Helena i Jan Pukowie, Maria i Józef Warchołowie, Janina i Stanisław Wolakowie, Zofia i Stanisław Machajowie Maria i Stanisław Budziłowie, Izabela i Stanisław Janczykowie, Czesława i Stanisław Dulowie, Zofia i Jan Rędziowie.

Życzenia wszystkim jubilatom złożyli m.in. w imieniu radnych gminy oraz swoim Krzysztof Maruszak, dziekan ks. Mariusz Kozłowski oraz Józefa Leśniak – sołtys sołectwa Gorzyce w imieniu swoim, przewodniczącego osiedla oraz wszystkich sołtysów.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hijena
hijena
11 miesięcy temu

czy te medale rozdawane są z automatu,czy tylko dla wybrancow losu?