Zakończono rewitalizację parku

Park przy ul. Dąbrowskiego został wreszcie odnowiony. Fot. Wit Hadło

Po roku modernizacji, skończono prace przy rewitalizacji Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego, który od początku tego tygodnia ponownie służy mieszkańcom.

W odnowionym parku wykonano place zabaw, otwarto nowy staw z fontannami. Są tam ogrody kwaterowe z posadzonymi kwiatami jednorocznymi. Wyremontowano alejki. Od strony ul. Langiewicza ustawiono cztery rzeźby, a w centrum parku – zegar słoneczny. Przy głównej alei umieszczono pomnik Juliusza Słowackiego, który przeniesiono z mniej widocznego miejsca. Monument obsadzono kwiatami i podświetlono. Park planowano odnowić już 10 lat temu, bo był bardzo zaniedbany. Wówczas przygotowano dokumentację, ale nie rozpoczęto nawet prac przy rewitalizacji. Dopiero w 2018 r. władze miasta znalazły pieniądze na realizację tej inwestycji. Koszt prac modernizacyjnych parku to 7,5 mln zł

pr

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ROMANRodacyhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rodacy
Gość
Rodacy

Kiedy zakończą rewitalizacje basenu aqaqparku i lodowiska toru wodnego zalewu mega niewyobrazalnych korków itd itd itd na ulicach NIGDY??????????????????

ROMAN
Gość
ROMAN

Rewitalizacje basenu z wielkimi bólami to zrobili ,aquaparku ni ma i nie będzie bo to za drogi szpas na takie małe miasto a kto go potem utrzyma ,o lodowisku to pięją od lat i ciągle nie wiedzą gdzie wykonać pierwszy ruch łopatą – tor wodny to będzie jak spływ wody na zaporze będzie dolny – bo to co jest to bubel i wybieranie mułu to robota głupiego ,bo rzeka pracuje i dalej niesie tak jak niosła przez stulecia zanim nawiedzony psełdo fachman ją przegrodził, a korki no z tym tematem to są w powijakach – dopuki nie będzie dużego Ringu… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

i jak dawniej gawrony srają na wszystko i innych.To tez atrakcja tego parku

ROMAN
Gość
ROMAN

Racja jak se przypominam to srały w 1950 czyli nic się nie zmnieniło : podkleili klajstrem nowym alejki , wymienili wodę w stawie , przycięli ten ułamany konar tej wierzby płaczącej ,troche bratków,nowe rabatki i gotowe.
Troche ” podpudrowali ” to i owo postawili Słowackiego a powinien stać przy swojej ulicy i zakonczyli dzieło tylko czy był pokropek ? – O !