Zakonnicy otworzą ogrody włoskie

23 czerwca przy klasztorze Ojców Bernardynów zostaną otwarte ogólnodostępne ogrody w stylu włoskim. Fot. Wit Hadło

23 czerwca przy klasztorze Ojców Bernardynów zostaną otwarte ogólnodostępne ogrody w stylu włoskim. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W lipcu gotowa będzie przyklasztorna poczekalnia dla busów.

23 czerwca przy klasztorze ojców Bernardynów otwarte zostaną ogrody w stylu włoskim i centrum religijno-kulturowe. W lipcu zaś oddana zostanie do użytku zadaszona poczekalnia dla busów.

Jak nas poinformował ojciec Rafał Klimas, bernardyn, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ogrody są już prawie gotowe, wkrótce przywiezione zostaną ławki i kosze na śmieci. Trwają ostanie prace przy nasadzeniach.

Inwestycja przy klasztorze składa się z dwóch części: ogólnodostępnych ogrodów w stylu włoskim oraz centrum religijno-kulturowego. Przedsięwzięcie to zostało sfinansowane z programu Unii Europejskiej i kosztowało blisko 30 mln zł. Dotacja unijna to 85 procent kosztów. Natomiast podziemny parking zakonnicy zbudowali z własnych środków finansowych. Kończona jest też zadaszona poczekalnia dla prywatnych busów.

Ogrody zostaną otwarte 23 czerwca, a poczekalnia w lipcu. W poczekalni będzie można nie tylko usiąść, ale też skorzystać z automatu z napojami i przekąskami.

and

do “Zakonnicy otworzą ogrody włoskie”

  1. arkad

    Aż się prosi , aby zburzyć ten potworny pomnik czynu rewolucyjnego sekretarza PZPR , na którym brakuje tylko symbolu „sierpa i młota” .Powinna w tym miejscu być kolumna tej samej wysokości z pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Mamy podobno niepodległość – prawda?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.