Zakonnicy otworzą ogrody włoskie

23 czerwca przy klasztorze Ojców Bernardynów zostaną otwarte ogólnodostępne ogrody w stylu włoskim. Fot. Wit Hadło
23 czerwca przy klasztorze Ojców Bernardynów zostaną otwarte ogólnodostępne ogrody w stylu włoskim. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W lipcu gotowa będzie przyklasztorna poczekalnia dla busów.

23 czerwca przy klasztorze ojców Bernardynów otwarte zostaną ogrody w stylu włoskim i centrum religijno-kulturowe. W lipcu zaś oddana zostanie do użytku zadaszona poczekalnia dla busów.

Jak nas poinformował ojciec Rafał Klimas, bernardyn, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ogrody są już prawie gotowe, wkrótce przywiezione zostaną ławki i kosze na śmieci. Trwają ostanie prace przy nasadzeniach.

Inwestycja przy klasztorze składa się z dwóch części: ogólnodostępnych ogrodów w stylu włoskim oraz centrum religijno-kulturowego. Przedsięwzięcie to zostało sfinansowane z programu Unii Europejskiej i kosztowało blisko 30 mln zł. Dotacja unijna to 85 procent kosztów. Natomiast podziemny parking zakonnicy zbudowali z własnych środków finansowych. Kończona jest też zadaszona poczekalnia dla prywatnych busów.

Ogrody zostaną otwarte 23 czerwca, a poczekalnia w lipcu. W poczekalni będzie można nie tylko usiąść, ale też skorzystać z automatu z napojami i przekąskami.

and

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
arkad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
arkad
Gość
arkad

Aż się prosi , aby zburzyć ten potworny pomnik czynu rewolucyjnego sekretarza PZPR , na którym brakuje tylko symbolu „sierpa i młota” .Powinna w tym miejscu być kolumna tej samej wysokości z pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Mamy podobno niepodległość – prawda?